ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE: Maciej Biega wicemistrzem Polski

  ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE: Maciej Biega wicemistrzem Polski

  Marian Struś

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Srebrny medal łyżwiarskich mistrzostw Polski w sprincie wywalczył Maciej Biega, panczenista Górnika Sanok. Być może, sukces ten zadecyduje, że sanoczanin pojedzie na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Japonii.
  ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE: Maciej Biega wicemistrzem Polski

  ©TOMASZ SOWA

  Mistrzostwa Polski w sprincie, które zakończyły się wczoraj w Sanoku, nie zaczęły się najlepiej dla Biegi, w pierwszym starcie na 500 m. potknął się i zajął dopiero 6 miejsce. Nieco strat odrobił w wyścigu na 1000 m., w którym był trzeci. Lepszy okazał się jednak drugi dzień dwukrotnie był drugi na dystansach 500 i 1000 m, co dało mu 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

  - To już moje trzecie mistrzostwa kraju, które kończę zdobyciem srebrnego medalu. Widać mam patent na srebro - powiedział 20-letni łyżwiarz SKŁ "Górnik".

  Z występu Maćka zadowolony był trener kadry polskich sprinterów Paweł Abratkiewicz. Pojawiła się nawet koncepcja, aby zawodnik ten znalazł się w ekipie na Mistrzostwa Świata w Japonii.

  - Jeśli działaczom związku uda się znaleźć niezbędne środki, wówczas Maciek dołączy do naszej ekipy na Japonię. Natomiast dla mnie wiadomym jest, że za cztery lata zawodnik ten będzie murowanym kandydatem do udziału w Olimpiadzie Zimowej. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza - powiedział Romuald Kaszubowicz, prezes "Górnika".

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo