Łyżwiarstwo szybkie. W Sanoku odbyły się zawody Pucharu Polski

Marcin Jastrzębski
Z sanockich panczenistów najlepiej wypadł Robert Kustra.
Z sanockich panczenistów najlepiej wypadł Robert Kustra. Tomasz Sowa
Siedem klubów z całej Polski, 36 zawodników i 22 zawodniczki uczestniczyło w miniony weekend w zawodach Pucharu Polski w Sanoku.

Impreza ta początkowo miała odbyć się tydzień temu, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne i kłopoty organizacyjne została przełożona.

Podkarpacie reprezentowali sportowcy SKŁ Górnik Sanok. Na torze 500 metrowym wysokie 4. miejsce zajął Mateusz Chabko. W drugim dniu na tym samym dystansie 16 był Robert Kustra.

Ten sam zawodnik był piąty na dystansie 1500 m i drugi na 3000 m. Nie najlepiej poszło sanockim panczenistkom. Dzielnie walczyły Karolina Juszczyk i Emilia Ziarko na torze 500 m. Obie były po razie na 17 i 18 pozycji. Emilia również na dystansie 1000 m była 17.

Zawody te były jednocześnie okazją do sklasyfikowania 25 już zawodów barbórkowych, w których liczono wyścigi na trzech dystansach (500, 1000 i 1500). Z sanoczan najwyżej sklasyfikowany został Robert Kustra (był siódmy).