LZS Turbia zremisował z Błękitnymi Ropczyce

Arkadiusz Kielar
Piłkarze LZS Turbi (z lewej Michał Serafin) zremisowali na własnym stadionie z Błękitnymi Ropczyce 1:1. Arkadiusz Kielar
Gospodarzom zabrakło sekund, by dowieźć wygraną do końca. Już w doliczonym czasie piłkę ręką w polu karnym dotknął Grzegorz Słowik i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Piotr Zatorski.

Prowadzenie piłkarze z Turbi objęli po akcji z 59 minuty, gdy Paweł Sojecki zagrał w pole karne do Krzysztofa Dziadury, a ten z pierwszej piłki uderzył nie do obrony.

Po stracie gola zespół z Ropczyc miał kilka znakomitych okazji do wyrównania, po strzale Tomasza Paśki piłkę sprzed linii bramkowej wybili obrońcy, a Łukasz Kosiba i Robert Sulisz po rzutach wolnych trafiali w słupek.

Ze skutecznością nie po drodze było też piłkarzom w pierwszej połowie, z metra główkował nad bramką Tomasz Kot z Błękitnych, a po drugiej stronie boiska z bliska w słupek wypalił grający na własną prośbę narzekający na uraz Łukasz Bajgierowicz.

LZS TURBIA - BŁEKITNI ROPCZYCE Ropczyce 1-1 (0-0)
1-0 Krzysztof Dziadura (59), 1-1 Piotr Zatorski (90+2-karny)

LZS: Bieniek - Cupak, Słowik, Olko, Biały - Partyka, Gruszczyk, Serafin, Dziadura (82 Kosior) - Bajgierowicz (70 Piotr Sojecki), Paweł Sojecki (62 Zalewski).

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Proczek, Cichosz, Wolak, Kramarz - Kot, Sulisz, Orzech (65 Paśko), Chmura (68 Bonowicz) - Ł. Kosiba (75 Zatorski), Ogrodnik.

SĘDZIOWAŁ: Leszek Gawron z Mielca. ŻÓŁTE KARTKI: Serafin, Piotr Sojecki - Cichosz, Wolak, Bonowicz. WIDZÓW 100.