Marma Ciarko STS Sanok powalczył, ale nie miał szans z Zagłębiem Sosnowiec

Tomasz Sowa
Marma Ciarko STS Sanok był skazany na pożarcie w pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec - momentami hokeiści z Podkarpacia powalczyli, ale stroną dominującą, zgodnie z oczekiwaniami, był zespół z Sosnowca.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie i narzucili swoje warunki gry, co nie było żadnym zaskoczeniem. Mimo to Zagłebie na drugiego gola musieli czekać praktycznie aż do końca premierowej tercji, ale dokonali tego nawet w osłabieniu. W kolejnej tercji sanoczanie grali ambitnie, próbowali coś strzelić, ale Spesny nie dał się pokonać. Natomiast miejscowi dorzucili do swojego dorobku kolejne dwa gole. W ostatniej tercji można powiedzieć, że Zagłębie dopełniło dzieła zniszczenia i dorzuciło kolejne cztery gole.

Zagłębie Sosnowiec - Marma Ciarko STS Sanok 8:0

Tercje: 2:0, 2:0, 4:0.

Bramki: 1:0 Lindgren 3 (asysty: Nahunko, Krawczyk), 2:0 Kozłowski 17-w osłabieniu (Tyczyński), 3:0 Salo 27 (Niemi, Valtola), 4:0 Lindgren 40 (Włodara, Dostalek), 5:0 Lindgren 45-w przewadze (Valtola, Niemi), 6:0 Charvat 45-w podwójnej przewadze (Dostalek, Tyczyński), 7:0 Valtola 53 (Niemi), 8:0 Nahunko 54 (Lindgren).

STS: Świderski - Florczak, Miccoli, Gnida, Sienkiewicz, Filipek - Musioł, Koczera, Bukowski, Rybnikar, Fus - Niemczyk, Radwański, Mazur II.

Minuty karne: 4-12. Strzały: 51-18. Widzów: 1200