Marszałek Władysław Ortyl ma największy majątek

Małgorzata Froń
Krzysztof Kapica
Zajrzeliśmy do najnowszych oświadczeń majątkowych (za 2015 rok) zarządu województwa podkarpackiego. Okazuje się, że marszałek Władysław Ortyl ma największy majątek.

Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe obecnego zarządu województwa podkarpackiego, czyli Władysława Ortyla, marszałka województwa, wice-marszałków Marii Kurowskiej i Bogdana Romaniuka oraz członków zarządu - Lucjana Kuźniara i Stanisława Kruczka.

Rządzący naszym regionem do biednych nie należą, mają oszczędności, domy, mieszkania, działki, samochody. Do tego dochodzą jeszcze zagraniczne podróże, oczywiście służbowe, opłacane przez podatników i samochody służbowe do dyspozycji.

Władysław Ortyl marszałkiem jest od maja 2013 roku. Ma ponad 153 tys. zł oszczędności (w 2014 roku miał 130 tys. zł, a w 2013 - 46 tys. zł). Marszałek ma dom o pow. 256 mkw., który jest wart 520 tys. zł. Do tego dom na działce i dwie działki wycenione razem na 260 tys. zł. Ortyl zarobił w ubiegłym roku ponad 150 tys. zł. Ma dwa samochody: fiat panda z 2009 i fiat grande punto z 2008 roku. Kredytów marszałek nie ma. Cały jego majątek wart jest ponad milion zł.

Drugi co do wielkości majątek zgromadził Stanisław Kruczek, członek zarządu. Jego wartość to prawie milion złotych, ale jest też kredyt w wysokości ponad 400 tys. zł. Na majątek Kruczka składają się: dom, mieszkanie, grunty uprawne, działki, budynek gospodarczy o łącznej wartości prawie 800 tys. zł. W ubiegłym roku zarobił 135 tys. zł. Kruczek ma VW passata i VW transportera, które wycenił na 20 tys. zł. Oszczędności ma ponad 11 tys. zł. W 2014 miał 10 tys. zł.

Lucjan Kuźniar w 2014 roku był najbogatszym członkiem zarządu, jego majątek szacowany był na około 6 mln zł. Ten majątek to była głównie firma i dochód z niej, prowadziła ją jego żona. Firma ma problemy, zainteresowało się nią CBA. Dzisiaj Kuźniar ma 75 tys. zł oszczędności, mieszkanie warte 380 tys. zł, grunty rolne o wartości 125 tys. zł. Zarobił ponad 145 tys. zł. Cały jego majątek to zaledwie ponad 700 tys. zł, ma mercedesa S350 z 2009 roku, nie ma obciążeń kredytowych.

Maria Kurowska, wicemarszałek województwa, zgromadziła majątek wart ponad 600 tys. zł. Oszczędności ma 42 tys. zł i 20 tys. dolarów (w 2014 roku miała 12 tys. zł i 15 tys. dolarów). Do tego dom (200 mkw.) wyceniony na 330 tys. zł oraz gospodarstwo rolne (100 tys. zł) i las (13 tys. zł). W ubiegłym roku zarobiła ponad 140 tys. zł w urzędzie, pobierała też emeryturę, która wyniosła 38 tys. zł za cały rok. Jeździ VW passatem z 2000 roku, który wycenia na 13 tys. zł. Kredytów nie ma.

Najmniejszy majątek wykazał wicemarszałek Bogdan Romaniuk, który jest najmłodszym członkiem zarządu województwa. Wicemarszałkiem jest od listopada ubiegłego roku. Oszczędności nie ma. Ma dom o powierzchni 150 mkw., który wycenia na 200 tys. zł. i gospodarstwo rolne (4 ha), o wartości 10 tys. zł. W ubiegłym roku jako wicemarszałek zarobił 34 tys. zł, dostał też 28 tys. zł diet jako radny wojewódzki. W Fundacji im. księdza kardynała Adama Kozłowieckiego zarobił 40 tys. zł. Jeździ toyotą corollą z 2010 roku, którą wycenia na 40 tys. zł. Cały jego majątek ma wartość ponad 350 tys. zł. Kredytów nie ma.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kasa fiskalna
W dniu 26.06.2017 o 09:54, Piotr napisał:

Zwyczajne parszywe zapożyczone od bolszewików chamstwo-kto widział  żeby publicznie liczyć cudze zapracowane środki . ???

Pewny jesteś tego co napisałeś ?

Napewno są to zapracowane środki ? ? ?

P
Piotr

Zwyczajne parszywe zapożyczone od bolszewików chamstwo-kto widział  żeby publicznie liczyć cudze zapracowane środki .

c
charlie
W dniu 17.06.2016 o 13:46, Brzeszczot napisał:

Tak wiem. Jest to Arabia Saudyjska. Czy już owijasz dyńkę w szmaty i walisz nią w glebę pięć razy dziennie w kierunku tego kraju, czy jeszcze nie?

Znakomita odpowiedź. Dzięki metodzie,którą opisujesz stałeś się forumowym mędrcem. Gratulacje i życzenia dobrego zdrowia.....rycerzu.

B
Brzeszczot
W dniu 16.06.2016 o 13:03, charlie napisał:

Tam /we Francji/ chcieli brać przykład z Watykanu, modlić się i co chwilę wstawiać przerywnik:"Bóg zapłać", myśląc iż to wystarczy do wystawnego /jak to u kardynałów/ życia. Okazało się, że Bóg także się starzeje i nie wszystko już słyszy. Ktoś mądry zrozumiał, że dobrobyt można mieć tylko z aktywnej pracy i usiłuje on reformować system zatrudnienia, co rozmodlonym tłumom nie bardzo się podoba.Jest jeszcze jeden kraj, w którym wielu wierzy, że dobrobyt można wymodlić, ale go nie wymienię. Ciekaw jestem, czy wiesz o jaki chodzi.

Tak wiem. Jest to Arabia Saudyjska. Czy już owijasz dyńkę w szmaty i walisz nią w glebę pięć razy dziennie w kierunku tego kraju, czy jeszcze nie?

c
charlie
W dniu 16.06.2016 o 12:26, Brzeszczot napisał:

A we Francji i w innych krajach islamskich w Europie Zachodniej jest tak samo jak piszesz?

Tam /we Francji/ chcieli brać przykład z Watykanu,modlić się i co chwilę wstawiać przerywnik :"Bóg zapłać", myśląc iż to wystarczy do wystawnego /jak to u kardynałów/ życia. Okazało się,że Bóg także się starzeje i nie wszystko już słyszy.  Ktoś mądry zrozumiał,że dobrobyt można mieć tylko z aktywnej pracy i usiłuje on reformować system zatrudnienia, co rozmodlonym tłumom nie bardzo się podoba.

Jest jeszcze jeden kraj, w którym wielu wierzy,że dobrobyt można wymodlić, ale go nie wymienię. Ciekaw jestem, czy wiesz o jaki chodzi.

B
Brzeszczot
W dniu 16.06.2016 o 04:45, emigrant od 1981 roku napisał:

W krajach zachodnich tacy pracownicy administracji Panstwowej z ktorych KAZDY ma WYZSZE WYKSZTALCENIE zarabiaja tyle ILE ZARABIA INZYNIER jako ze maja wyksztalcenie tej samej wysokosci ! To dlatego zarobki w firmach PANSWOWYCH sa nizsze od zarobkow w firmach prywatnych. To TYLKO w instytucjach (firmach) PRYWATNYCH mozna negocjowac wysokosc zarobkow w zaleznosci od umiejetnosci i bieglosci pracownika i wlasnie TYLKO w PRYWATNYCH firmach tacy ludzie maja wyzsze zarobki jak ludzie z takim samym wyzszym wyksztalceniem w firmach panstwowych. Jezeli w obecnej Polsce jest inaczej to swiadzcy to o kumoterstwie i zlodziejstwie tych ktorzy w jakis sposob zalatwili sobie prace panstwowa aby okradac Narod i Spoleczenstwo.

A we Francji i w innych krajach islamskich w Europie Zachodniej jest tak samo jak piszesz?

e
emigrant od 1981 roku
W dniu 15.06.2016 o 13:42, zxx napisał:

Przeciez to chore zarabiac 140 k i pobierac jeszcze emeryture niemala zreszta, kiedy zrobia z tym porzadek?, jak jestes na emeryturze to teoretycznie nie jestes zdolny do pracy, a jak jestes zdolny to powinienes pracowac a nie pobierac emeryture

W krajach zachodnich tacy pracownicy administracji Panstwowej z ktorych KAZDY ma WYZSZE WYKSZTALCENIE zarabiaja tyle ILE ZARABIA INZYNIER jako ze maja wyksztalcenie tej samej wysokosci ! To dlatego zarobki w firmach PANSWOWYCH sa nizsze od zarobkow w firmach prywatnych.

To TYLKO w instytucjach (firmach) PRYWATNYCH mozna negocjowac wysokosc zarobkow w zaleznosci od umiejetnosci i bieglosci pracownika i wlasnie TYLKO w PRYWATNYCH firmach tacy ludzie maja wyzsze zarobki jak ludzie z takim samym wyzszym wyksztalceniem w firmach panstwowych.

Jezeli w obecnej Polsce jest inaczej to swiadzcy to o kumoterstwie i zlodziejstwie tych ktorzy w jakis sposob zalatwili sobie prace panstwowa aby okradac Narod i Spoleczenstwo.

G
Gość
W dniu 15.06.2016 o 17:40, baton napisał:

Prawdziwy Polak Katolik nie dba o majątek własny lecz o dobro wiary ojców i o przestrzeganie wielowiekowej tradycji opartej o wartości chrześcijańskie.Polska może być biedna ale musi być katolicka,nie znasz tego popularnego u patriotów hasła? Naród Polski opromieniony Łaską Bożą jest powołany do spełnienia Wielkiego Posłannictwa,ma być szańcem nie do zdobycia przez pogan na terenie zwanym przedmurzem chrześcijaństwa. Patriotyzm polski ma głębokie korzenie w Wierze Katolickiej,która od wieków nas prowadzi od zwycięstwa do zwycięstwa. Stąd wielka wdzięczność Narodu do Boga,który nas tak bezgranicznie umiłował i do Jego Matki Zawsze Dziewicy za Jej opiekę bardzo skuteczną i trwałą.Dzięki tej trwałości w wierze jesteśmy wykształconym, bogatym i dumnym narodem,który ma na sztandarach ciągle aktualne hasło: Bóg-Honor-Ojczyzna. Widoczna jeszcze tu i tam bieda to wynik niezbyt gorliwej modlitwy nią dotkniętych oraz dzieło szatana,który nigdy nie odpuszcza i żeruje na słabych i zacofanych.Prawdziwy Polak pierwszego sortu modli się i pracuje. Jeśli nie pracuje to tylko się modli i z tego żyje i to całkiem dobrze,co widać wokoło.

To nic tylko zakładać sekty w Polsce

G
Gość
W dniu 15.06.2016 o 14:53, urzędniczka napisał:

Jak zaczynałam pracę w UM to w pokoju byłam tylko z koleżanką. Za czasów obecnego zarządu do tego pokoju wprowadzono jeszcze trzy inne osoby. Nam zmieniono zakresy obowiązków (czytaj zmniejszono) żeby ci nowi mieli co robić. Teraz w piątkę robimy to samo co wcześniej w dwie. Ci nowi to ludzie z młodzieżówki PIS-u zajmowali się wieszaniem plakatów naszych szefów w trakcie wyborów, albo są z rodzin urzędowej wierchuszki i dzisiaj im się za to płaci z publicznej kasy województwa. Taka smutna jest rzeczywistość w tym urzędzie za którą nikt nie ponosi odpowiedzialności nawet politycznej a co gorsza nikt o tym nie pisze uważając że to normalna sytuacja.


Mam nadzieję , że nie pisała pani tego komentarza ze służbowego komputera....
b
baton
W dniu 15.06.2016 o 17:00, Gość napisał:

Jak czytam wasze wpisy to mi się żal was robi, kto niby wami w samorządzie w rządzie ma zarządzać, wieczny nieudacznik gołodupiec. Bo to będzie zgodne z postrzeganiem PiS że prawdziwy Polak to nic niema. To tak jak byście sami powiedzieli że jesteście wiecznymi dziadami i chcecie żeby dziad wami zarządzał, jeśli tak to OK.

Prawdziwy Polak Katolik nie dba o majątek własny lecz o dobro wiary ojców i o przestrzeganie wielowiekowej tradycji opartej o wartości chrześcijańskie.

Polska może być biedna ale musi być katolicka,nie znasz tego popularnego u patriotów hasła?

 Naród Polski opromieniony Łaską Bożą jest powołany do spełnienia Wielkiego Posłannictwa,ma być szańcem nie do zdobycia przez pogan na terenie zwanym przedmurzem chrześcijaństwa. Patriotyzm polski ma głębokie korzenie w Wierze Katolickiej,która od wieków nas prowadzi od zwycięstwa do zwycięstwa. Stąd wielka wdzięczność Narodu do Boga,który nas tak bezgranicznie umiłował i do Jego Matki Zawsze Dziewicy za Jej opiekę bardzo skuteczną i trwałą.

Dzięki tej trwałości w wierze jesteśmy wykształconym, bogatym i dumnym narodem,który ma na sztandarach ciągle aktualne hasło: Bóg-Honor-Ojczyzna. Widoczna jeszcze tu i tam bieda to wynik niezbyt gorliwej modlitwy nią dotkniętych oraz dzieło szatana,który nigdy nie odpuszcza i żeruje na słabych i zacofanych.

Prawdziwy Polak pierwszego sortu modli się i pracuje. Jeśli nie pracuje to tylko się modli i z tego żyje i to całkiem dobrze,co widać wokoło.

G
Gość

Jak czytam wasze wpisy to mi się żal was robi, kto niby wami w samorządzie w rządzie ma zarządzać, wieczny nieudacznik gołodupiec. Bo to będzie zgodne z postrzeganiem PiS że prawdziwy Polak to nic niema. To tak jak byście sami powiedzieli że jesteście wiecznymi dziadami i chcecie żeby dziad wami zarządzał, jeśli tak to OK.

u
urzędniczka

Jak zaczynałam pracę w  UM to w pokoju byłam tylko z koleżanką. Za czasów obecnego zarządu do tego pokoju wprowadzono jeszcze trzy inne osoby. Nam zmieniono zakresy obowiązków (czytaj zmniejszono) żeby ci nowi mieli co robić. Teraz w piątkę robimy to samo co wcześniej w dwie. Ci nowi to ludzie z młodzieżówki PIS-u zajmowali się wieszaniem plakatów naszych szefów w trakcie wyborów, albo są z rodzin urzędowej wierchuszki i dzisiaj im się za to płaci z publicznej kasy województwa. Taka smutna jest rzeczywistość w tym urzędzie za którą nikt nie ponosi odpowiedzialności nawet politycznej a co gorsza nikt o tym nie pisze uważając że to normalna sytuacja.

i
igor

Ten Ortyl to najgorszy marszałek jakiego miało województwo od 98 roku. Ten facet nie ma pomysłu na rozwój województwa a zajmuje się tylko tworzeniem nowych miejsc pracy. Dlatego Podkarpacie jest najsłabiej rozwiniętym województwem w całej unii. (na poziomie rumuńskich i bułgarskich regionów. Jak widzę ilu urzędników zatrudnia i ilu nie ma po prostu nic do roboty na co dzień tylko się plącze po palarniach, kiblach albo idzie na spacery między budynkami urzędu to krew mnie zalewa. My podatnicy płacimy na pensje dla tego Pana i jego świty. 150 tysięcy rocznie na pensje a efekty pracy marne. Tak zle w tym urzędzie nie było nawet za czasów Mirosława K.

B
Brzeszczot

Komuniści lubią liczyć cudze pieniądze. To jest ich taka leninowska cecha.

n
napar
W dniu 15.06.2016 o 11:55, Lui napisał:

4ha gruntu warte 10 tys? Daje 20tys i kupuję.

ja daję 40 tys. i też kupuję!

 

Mam dość tych bzdurnych wycen domów i gruntów. Ośmieszają się i tyle. Dla mnie takie oszacowanie majątku świadczy o dwulicowości polityka braku honoru

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3