Marta Niewczas zdobyła Puchar Europy w karate tradycyjnym

gkrol
Marta Niewczas po raz kolejny okazała się najlepsza.
Marta Niewczas po raz kolejny okazała się najlepsza. Archiwum
Rzeszowianka Marta Niewczas zdobyła Puchar Europy w karate tradycyjnym podczas zakończonej we Włocławku IV edycji zawodów. To już trzeci Puchar Europy w jej kolekcji.

Kolejne pozycje zajęły Małgorzata Baranowska (Polska), Anna Stachurska (Polska), Kornelia Nae (Rumunia).

Wśród mężczyzn również najlepsi byli reprezentanci Polski, za zwycięzcą Pucharu Europy Damianem Stasiakiem uplasował się Rafał Wajda. Dalsze miejsca zajęli Dejan Nedev (Macedonia) i Oleksandr Reschetnyak (Ukraina).

Zmagania w międzynarodowej mistrzowskiej obsadzie odbyły się przy gorącym dopingu licznie zgromadzonej publiczności, wśród której była spora grupa najmłodszych zawodników. Równolegle z IV Pucharem Europy we włocławskiej hali sportowej odbywały się zawody X Międzynarodowego Pucharu Dzieci do lat 13 w karate tradycyjnym. Młodzi karatecy po pierwszym dniu zawodów dziś walczyli w kategorii drużynowej, jutro w kategorii indywidualnej.

Zawody obserwował Prezes Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego ITKF Richard Jorgensen, oraz Prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierz Kuchciński. Wśród gości byli także przedstawiciele władz Włocławka.

W pucharze Europy startują najlepsi zawodnicy Europy. Zawody rozgrywane są systemem pucharowym indywidualnym. Startuje maksymalnie 8 zawodników i 8 zawodniczek. Poprzednie edycje pucharu Europy odbyły się w Łodzi (2002) w Lublinie (2006) i w Warszawie(2008).