Michał Milczanowski z Zagórza skakał w międzynarodowych zawodach Lotos Grand Prix

Przemysław Markocki
Michał Milczanowski to najbardziej utalentowany młody skoczek na Podkarpaciu
Michał Milczanowski to najbardziej utalentowany młody skoczek na Podkarpaciu MAREK DYBAŚ
13-letni Michał Milczanowski (ZTS Zakucie Zagórz) wziął udział w międzynarodowych zawodach Lotos Grand Prix uważanych za nieoficjalne MŚ dzieci i młodzieży. Zagórzanin zajął odpowiednio 9. i 8. miejsce.

W zawodach udział wzięło ponad 100 młodych zawodników z 11 państw podzielonych na poszczególne kat. wiekowe oraz dziewczęta. Warunki w Zakopanem były jednak bardzo ciężkie - w sobotę przeszkadzała wysoka temperatura i padający deszcz, w niedzielę zaś skakanie utrudniał silny wiatr i obfite opady śniegu.

- Zawody odbyły się trochę na siłę - podsumował Adam Kiszka, trener ZTS Zakucie Zagórz i Michała Milczanowskiego. - Warunki były po prostu fatalne. Impreza doszła do skutku tylko ze względu na reprezentacje zagraniczne, które przyjechały do Zakopanego. Niekorzystna pogoda trochę wypaczyła wyniki.

Michał Milczanowski, który w Lotos GP startował już po raz drugi, w pierwszych zawodach zajął 9. miejsce. W drugim dniu, mimo upadku w drugiej serii, został sklasyfikowany na 8. pozycji. - Upadek na szczęście był niegroźny - dodał trener Kiszka.

- Ze startów jesteśmy bardzo zadowoleni. Miejsce nie jest tu najważniejsze. Liczy się doświadczenie, którego z roku na rok nabiera nasz zawodnik.

Świetnie spisał się Grzegorz Miętus (rocznik 1993), który wywalczył dwa złote medale. Dwukrotnie triumfowali także Krzysztof Leja (96) i Joanna Gawron.