Mierzą w sklepie, kupują w sieci

mm
Rosnące zainteresowanie internetowymi zakupami mocno daje się we znaki tradycyjnym sklepom. W sieci bowiem ceny są niższe.
Rosnące zainteresowanie internetowymi zakupami mocno daje się we znaki tradycyjnym sklepom. W sieci bowiem ceny są niższe. Archiwum
Internet wykorzystujemy nie tylko do robienia zakupów, ale też do porównywania cen.

Z ostatnich statystyk porównywarki cen Nokaut.pl wynika, że kobiety coraz częściej kompletują swoją szafę na nowy sezon, nie ruszając się z domu. Dzięki sieci potrafią też stosunkowo łatwo wyszukać modowe perełki. Internet jest też bardzo pomocny w robieniu zakupów w realu. Pozwala w łatwy sposób porównać ceny w różnych sklepach. Na zakupy wybieramy się do tego, który oferuje najbardziej atrakcyjne ceny.

Jakie produkty są najchętniej poszukiwane w kategorii moda i styl?

- W ciągu ostatniego roku o 75 proc. wzrosła popularność butów w sieci, a ubrań o 57 proc. Popularność sukienek oraz marynarek i żakietów zwiększyła się kilkunastokrotnie. Zegarki i biżuteria, czyli dobra tzw. luksusowe także są chętnie wyszukiwane - wyjaśnia Stefan Nowak, doradca zarządu Grupy Nokaut.

Jak dodaje, coraz częściej stawiamy na rzeczy nie tylko modne, ale też takie, które są związane ze sportem i zdrowym stylem życia. A dane pod tym względem są imponujące. Liczba wyszukiwań na przykład damskich butów sportowych zwiększyła się w ciągu ostatniego roku niemal pięciokrotnie, a damskiej bielizny sportowej - kilkunastokrotnie.

- Jeśli połączyć to z tym, że w tym samym czasie o 66 proc., wzrosło zainteresowanie bielizną wyszczuplającą, to widać wyraźnie, że Polki coraz bardziej dbają o swój wygląd.

Rosnące zainteresowanie internetowymi zakupami mocno daje się we znaki tradycyjnym sklepom. W sieci bowiem ceny są niższe.

- Kobiety często znajdują ładną rzecz w sklepie, mierzą, po czym wracają do domu i szukają okazji w sieci. To taktyka przemyślanego kupowania - uważa Stefan Nowak.
 

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

D
D.

Racja, bardziej opłaca mi się zakupić ubrania w UK niż iść do centrum handlowego oddalonego 5min odemnie.

x
xyzzy

Tylko że sklepy poupadają i nie będzie gdzie pójść zmierzyć... Już  właściwie nie ma...

Dodaj ogłoszenie