Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy ul. Bielskiego w Przemyślu nie mogą doczekać się remontu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Górny odcinek ul. Bielskiego w Przemyślu zupełnie nie przypomina miejskiej ulicy.
Górny odcinek ul. Bielskiego w Przemyślu zupełnie nie przypomina miejskiej ulicy. Łukasz Solski
Rada Miejska w Przemyślu przyjęła stanowisko skierowane do prezydenta Przemyśla w sprawie remontu ul. Bielskiego, od kościoła na os. Rycerskie do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiej.

W sprawie remontu ul. Bielskiego w Przemyślu została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu.

- Temat ul. Bielskiego powraca jak bumerang. Były kilkukrotne wystąpienia na sesji, na komisji, liczne pisma. Zero jakiejkolwiek reakcji. Mieszkańcy ciągle są ignorowani. Na ostatniej sesji budżetowej nikt na moje pytanie się nie wypowiedział. Połowa ulicy została wyremontowana, druga część jest konsekwentni pomijana od kilku lat - mówi Piotr Krzeszowski, przew. zarządu osiedla nr 4 Lipowica w Przemyślu.

Chodzi o odcinek od kościoła na os. Rycerskie do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiej. Obecnie trudno przejechać tą częścią ul. Bielskiego, a szkoda, bo mogłaby być alternatywną trasą dla zakorkowanych ulic 3 Maja, Grunwaldzką i Św. Jana.

Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal (Regia Civitas) stwierdził, że radni, poza sesją budżetową, nie mają możliwości wprowadzania pod obrady uchwał, które rodzą konsekwencje finansowe dla miasta. To uprawnienie należy do prezydenta miasta.

- O tę drogę zabiegam od trzech kadencji i do tej pory nie udało się jej wyremontować, co stwierdzam z przykrością - twierdzi Jerzy Krużel, radny niezależny, który w imieniu kilkorga radnych przedstawił stanowisko Rady Miejskiej do prezydenta Przemyśla w sprawie "przebudowy drogi odcinka drogi na ul. Bielskiego".

- Remont tej drogi powinien być zrobiony jak najszybciej. Najciekawsze jest to, że były na to środki finansowe. Pamiętam, że w tamtym roku na komisji gospodarki miejskiej były deklaracje, że chociaż dokumentacja zostanie w tym roku zaktualizowane. Jednak takiego zadania nie ma w budżecie. Ten odcinek drogi, po remontach ulic Wysockiego i Bielskiego, koniecznie trzeba wyremontować, ponieważ zamyka cały ciąg komunikacyjny, na który czekają nasi mieszkancy - twierdzi Maciej Kamiński, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości.

- Rada Miejska w Przemyślu uważa, że wiele sygnałów od mieszkańców, zarządu osiedla i wniosków o przebudowę ul. Bielskiego na komisji gospodarki miejskiej powinno skutkować co najmniej aktualizacją dokumentacji technicznej i kosztorysowej dotyczącej odcinka tej drogi od ul. Chrzanowskiej do kościoła na ul. Bielskiego w obecnym roku budżetowym. Powinny zostać podjęte zdecydowane działania zmierzające do realizacji przebudowy W przyszłym roku wyżej wymienionej ulicy - czytamy w stanowisku.

Za jego przyjęciem głosowało 19 radnych, czyli wszyscy uczestniczący w sesji.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24