Miłe złego początki w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg. Koszykarze przegrali w Siadlcach

Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w ostatnim meczu tego roku mocno rozczarowali.
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w ostatnim meczu tego roku mocno rozczarowali. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu pierwszej ligi koszykarzy drużyna Siedleckiego Klubu Koszykówki wygrała z Siarką Tarnobrzeg
  • Siedlecki Klub Koszykówki - Siarka Tarnobrzeg 86:77 (23:16, 26:17, 17:20, 20:24)
  • Siedlce: Sobiło 19 (3x3), Król 17 (1x3), Migała 6, Weres 6 (2x3), Lewandowski 5 (1x3) – Nędzi 10, Czosnowski 9 (2x3), Rajewicz 7, Wróbel 4, Obarek 3 (1x3), Stefaniuk.
  • Siarka: Niedźwiecki 24 (1x3), Gazarkiewicz 13, Długosz 12, Czyżnielewski 7, Stanios 6 (1x3) – Nowicki 8 (2x3), Sewioł 7, Pabianek, Rypiński.

Koszykarze z Tarnobrzega bardzo optymistycznie rozpoczęli ten mecz, Po trafieniu Szymona Długosza za dwa i Piotra Niedźwiedzkiego za trzy punkty goście wygrywali 5:0. Ale kolejne minuty to katastrofalna postawa tarnobrzeskiego zespołu. Stracili oni 16 punktów z rzędu i czterech minutach gry siedlczanie wygrywali 16:5. Dla wielu był to szok. Inie przed końcem pierwszej ćwiartki siedleczanie wygrywali już 23:12, ale nasi nieco podgonili wynik i przegrali „tylko” siedmioma punktami. Pierwszą połowię goście przegrali 33:49 i to najlepiej obrazowało boiskowe wydarzenia.

Po pięciu minutach drugiej kwarty gospodarze wygrywali 33:20 i mogli spokojnie grać swoje. Nasi coraz bardziej prezentowali nonszalancję, a miejscowi z uśmiechem na ustach punktowali. Po trafieniu Pawła Lewandowskiego miejscowi wygrywali 39:21. Początek trzeciej kwarty należał do Siarki, która niespełna pięć minutach tej ćwiartki wygrała aż 11:2. Ale później było już gorzej. Po trzech kwartach miejscowi wygrywali 66:53 i stało się jasne, że nasz zespół tym razem nie będzie miał powodów do fetowania zwycięstwa.

Następy mecz o pierwszoligowe punkty koszykarze Siarki Tarnobrzeg rozegrają w sobotę 6 stycznia, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z GKS Tychy.

NAJLEPSZA JEDENASTKA JESIENI W EKSTRAKLASIE. DWÓCH PIŁKARZY KORONY

Materiał oryginalny: Miłe złego początki w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg. Koszykarze przegrali w Siadlcach - Echo Dnia Podkarpackie