Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Mielczanki bezkonkurencyjne w chodzie na 5 km

Paulina Buziak mimo problemów zdrowotnych w Lublinie była bezkonkurencyjna
Paulina Buziak mimo problemów zdrowotnych w Lublinie była bezkonkurencyjna Archiwum prywatne
Zawodniczka Stali Mielec Paulina Buziak została mistrzynią Polski w chodzie na 5 km podczas rozgrywanych w Lublinie 94 PZLA Mistrzostwach Polski. Druga na mecie była jej klubowa koleżanka Katarzyna Ździebło. Na podium stawali też chodziarze z podkarpackim rodowodem.

Wygrana Buziak nie podlegała dyskusji mielczanka i wielokrotna mistrzyni Polski na 5 i na 20 km uzyskała czas 22:50.68 i wyprzedziła klubową koleżankę o pół minuty, trzecia na mecie Joanna Bemowska miała czas niemal dwie minuty gorszy od zwyciężczyni. Czwarte miejsce zajęła Kinga Majchrowicz z CWKS Resovia.

Podkarpackie akcenty były również w chodzie na 10 km mężczyzn. Drugie miejsce zajął pochodzący z Huciska w gminie Harasiuki Artur Brzozowski, a trzeci wychowanek Sokoła Mielec Rafał Sikora. Obaj reprezentują obecnie barwy AZS-u AWF Katowice. Wygrał Dawid Tomala z AZS-u Politechnika Opole.

Podkarpacie w Lublinie reprezentuje łącznie 14 zawodników z podkarpackich klubów. Zmagania na stadionie odbywać się będą dziś i jutro.