Młoda Liga. Czarni przerwali serię Asseco Resovii

Marek Bluj
Siatkarze Asseco Resovii po serii siedmiu zwycięstw z rzędu za trzy punkty, w sobotę przegrali 1:3 z Czarnymi w Radomiu.

Szkoda, bo porażka zdarzyła się w ostatnim meczu w 2013 roku, w dodatku z niżej notowanym przeciwnikiem, ale przed naszą drużyną, która utrzymała drugie miejsce w tabeli, najważniejsze rozstrzygnięcia, które wydarzą się już w 2014 roku.

Czarni Radom - Asseco Resovia 1:3 (28:30, 25:16, 25:20, 25:20)
Resovia: Kozub, Szalacha, Pałka, Filip, Mordyl, Kania, Masłowski (libero) oraz Depowski (libero), Wiczkowski, Gąsior, Ślączka, Błądziński.

Po pierwszym, bardzo ciekawym i bardzo dobrym w wykonaniu obu drużyn secie, w drugim wyraźnie przeważali radomianie, którzy wystąpili z pięcioma zawodnikami grającymi lub trenującymi z pierwszą drużyną.

W dwóch pozostałych partiach gra była wyrównana, ale naszej drużynie, która wystąpiła w niepełnym składzie, zdarzyły się przestoje, miające wpływ na końcowy wynik.

- Nie mam pretensji do naszych zawodników - powiedział trener Jacek Podpora.

Mateusz Masłowski wystąpił z wysoką temperaturą i w drugim secie musiał opuścić plac gry. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 7 stycznia z BBTS-em w Bielsku Białej.