Młoda Resovia tym razem bez punktu

mbluj
Tomasz Głód i jego koledzy z Młodej Asseco Resovii wrócili z Jastrzębia bez punktów. Archiwum
Siatkarze Asseco Resovii przegrali wyjazdowy mecz Młodej Ligi z Jastrżębskim Węglem 1:3. Gdyby bardziej się postarali w drugim secie mogli wrócić z przynajmniej jednym punktem.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:19)

Resovia: Durski, Pszonka, Kozdroń, Nożewski, Peszko, Czubiński, Głód (libero) oraz Twaróg, Pałka, Szalacha, Kędzierski.

MVP: Mateusz Malinowski (Jastrzębski Węgiel).

Resoviacy tym razem wystąpili bez wzmocnień, ale z wyżej notowanym przeciwnikiem walczyli bardzo dzielnie. Przede wszystkim bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Dzięki agresywnej zagrywce zepchnęli gospodarzy do defensywy, sami natomiast dobrze przyjmowali i pewnie wygrali inauguracyjną partię.

W drugiej także posiadali inicjatywę, ale przy ich prowadzeniu 12:8, coś się nagle zacięło. Zwłaszcza w ataku. Trener Jerzy Wietecha, co chwila łapał się za głowę, bo jego podopieczni nie skończyli pięciu ważnych i dobrych piłek. Jastrzębianie, wśród których pierwsze skrzypce grali Mateusz Malinowski i Łukasz Polański, zwietrzyli swoją szansę i przeważyli szalę na stronę swojego zespołu.

W trzeciej odsłonie znów toczyła się wyrównana walka, ale w końcówce ponownie sprawy w swoje ręce wziął Malinowski i dał prowadzenie w meczu swojej ekipie.

W czwartym secie rywalizacja punkt za punkt trwała do stanu 18:18. I ponownie w głównej roli wystąpił Malinowski. Mocno zagrywał i kończył akcje. Nasi młodzi zawodnicy nie znaleźli na jego zatrzymanie skutecznej recepty.

- Chłopcy walczyli, ale szansę na punkty stracili w drugim secie. W kolejnych popełniali zbyt dużo błędów - żałował Wietecha.

W kolejnym spotkaniu resoviacy 26 bm. zagrają w Olsztynie z Indykpolem. b

Pozostałe wyniki: AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk 3:0, AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce - KPS Skra Bełchatów 1:3, Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 , Delecta Bydgoszcz - AZS Delec-Pol Norwid Częstochowa 3:2.

1. Skra 9 22 25:12
2. ZAKSA 9 20 24:11
3. Delecta 9 18 25:16
4. Jastrzębie 9 16 18:16
5. AZS Częstochowa 9 12 18:20
6. Lotos Trefl 9 11 15:20
7. Politechnika 9 10 15:20
8. Asseco Resovia 9 10 15:21