Młodej Resovii wystarczyło 70 minut na ogranie Politechniki

Waldemar Mazgaj
Ataki Kamila Długosza zwykle mijały warszawski blok.
Ataki Kamila Długosza zwykle mijały warszawski blok. KRZYSZTOF KAPICA
Młodzi resoviacy wygrali bez większych problemów 3:0 z warszawską Politechniką.

Cały mecz trwał - z przerwami - dokładnie 70 minut, ale nie był jednostronny. Goście w każdym secie trzymali się dzielnie, Resovia wygrywała końcówkami.

- Wszystkie nasze mecze z Politechniką są meczami walki. Dziś wynik jest trochę mylący, bo spotkanie kosztowało nas mnóstwo sił i nerwów - opowiadał trener Artur Łoza z Resovii.

W I secie Resovia odskoczyła dopiero od stanu 17:17 na 20:17. W drugim, gdy Jan Król postraszył zagrywką, goście wyszli na prowadzenie 14:12. Trener Łoza wziął czas, przekazał uwagi i pomogło.

W trzeciej partii rzeszowianie prowadzili 7:4, 10:8 i 15:10. I nagle stanęło: po czasie AZS-u grali praktycznie tylko goście i po uderzeniu Tomasza Kowalskiego w antenkę był już remis (po 16).

Gdy Długosz nadział się na podwójny blok (16:18) miejscowi w końcu się opanowali, ale od stanu 21:20 przegrali trzy piłki (bloki na Peszce) i wydawało się, że będzie czwarty set. Udało się wygrać.

Za tydzień reszowianie grają hitowy mecz ze Skrą.

ASSECO RESOVIA - AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

RESOVIA: Kowalski, Płonka, Kalandyk, Nożewski, Peszko, Długosz, Głód (libero) oraz Durski.
AZS: Biernat, Król, Wasilewski, Szewczyk, Urbański, Głuch, Linka (libero) oraz Trzciński, Michalak, Bartosiak.
SĘDZIOWALI Grzegorz Kaczmarzyk (Częstochowa) i Marek Lagierski (Czeladź). WIDZÓW 250.