Młodzież Stali Mielec wskoczyła na 4. miejsce

Tomasz Leyko
Juniorzy młodsi Stali Mielec pokonali u siebie Motor Lublin 2-0 w ramach ligi makroregionalnej. Dzięki wygranej awansowali na 4. miejsce w tabeli grupy w której występują drużyny z czterech województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego.

FKS STAL MIELEC - MOTOR LUBLIN 2-0 (0-0)
BRAMKI: Bożek (61), Pyrdek (67)
STAL: Lewandowski - Zięba (79. Gnat), Tetlak, Wietecha, Kardyś (78. Ochalik), Klimek, Surmiak, Płatek, Bożek (73. Wąs), Dobrowolski (68. Rokita), Pyrdek.
SĘDZIOWAŁ: Witold Kwaśny (Sędziszów Młp.); ŻÓŁTE KARTKI: Margoni; WIDZÓW: 150.

Już w I połowie zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, ale obie drużyny stworzyły po jednej klarownej sytuacji. Mielczanon zabrakło precyzji, z kolei przy akcji lublinian znakomitą interwencją popisał się Michał Lewandowski w bramce.

Stal grała ładnie dla oka i zespołowo. Co przyniosło skutek po przerwie. Szybka akcja Macieja Kardysia z Przemysławem Pyrdkiem, zakończona precyzyjnym dograniem na piąty metr do Damiana Bożka przyniosła pierwszą bramkę.

W chwilę później było już 2-0. Tym razem Pyrdek przyjął piłkę na 10 metrze, umiejętnie się zasłonił, obrócił się i uderzył po tzw. długim rogu.

- Trudno być niezadowolonym po takim spotkaniu. Zespół dojrzał. Gramy zespołowo, ładnie dla oka. Bramki padają nieprzypadkowo - mówił po meczu Roman Borawski, trener młodych mielczan.

8. Karpaty 10 6 8-23

NAJBLIŻSZE MECZE: Motor - Stal M. (mecz zaległy, śr. 16), Wisła Kraków - Karpaty (s. 14), Sandecja - Stal M. (n. 13)