MŚ w Nowym Jorku: medale strażaków z Podkarpacia

Przemysław Markocki
Od lewej: M. Wójcicki, K. Marcinowski, S. Lubaś.
Od lewej: M. Wójcicki, K. Marcinowski, S. Lubaś. PSP
Trzy złote i dwa brązowe medale zdobyli podkarpaccy strażacy podczas XIV Igrzysk Strażaków i Policjantów, które odbyły się w Nowym Jorku.

Złoty medal i tytuł mistrza świata w tenisie stołowym w grze singlowej wywalczył st. sekc. Krzysztof Marcinowski (KM PSP Rzeszów). Ten sam zawodnik wywalczył również drugie złoto razem ze st. sekc. Sebastianem Lubasiem (KM PSP Rzeszów) w deblu.

Mistrzem Świata i zdobywcą złotego medalu w pływaniu 4x50 m stylem zmiennym został st. kpt. Mariusz Wójcicki (KW PSP Rzeszów).

Mariusz Wójcicki stawał na olimpijskim podium jeszcze dwukrotnie. Brąz wywalczył w dwóch konkurencjach pływackich: w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym oraz płynąc na 100 m stylem grzbietowym.

Start strażaków w Igrzyskach był możliwy dzięki znacznemu wsparciu finansowemu jakiego udzielił Zarząd Województwa Podkarpackiego za co należą się wielkie podziękowania.