Najmłodsi zapaśnicy Stali Rzeszów najlepsi na Podkarpaciu

Przemysław Markocki
W rzeszowskiej hali Podpromie walczyło blisko 180 zawodników.
W rzeszowskiej hali Podpromie walczyło blisko 180 zawodników. Sebstian Maczuga
ZAPASY STYL WOLNY. Aż 16 medali zdobyli młodzi zawodnicy Stali Rzeszów w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Dzieci i Młodzików, które odbyły się w Rzeszowie.

Klasyfikacja drużynowa (dzieci)

1. Stal Rzeszów - 52 pkt
2. Lwów (Ukraina) - 37 pkt
3. Czarni Połaniec - 26 pkt

Świetnie spisali się najmłodsi zawodnicy Stali Rzeszów w rozegranych w Rzeszowie Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Dzieci i Młodzieży w zapasach w stylu wolnym.

Podopieczni Sebastiana Maczugi wywalczyli łącznie 16 medali - 2 złote, 4 srebrne i 10 brązowych. Byli tym samym najlepsi w klasyfikacji drużynowej w grupie dzieci. Wśród młodzików zawodnicy Stali Rzeszów zajęli drugie miejsce (zwyciężyli zapaśnicy ze Lwowa).

Po złote medali sięgnęli Przemysław Pańczak (25 kg) i Patryk Barłowski (kat. 42 kg).

Srebrne krążki wywalczyli: Bartosz Kotula (31 kg), Jeremi Plesnar (38 kg), Konrad Tront (63 kg) i Kamil Kościółek (100 kg).

Klasyfikacja drużynowa (młodzicy)

1. Lwów (Ukraina) - 33 pkt
2. Stal Rzeszów - 26 pkt
3. LMKS Krasnystaw - 25 pkt

Na najniższym stopniu podium stanęli: Kacper Cyran (25 kg), Mateusz Woźny (28 kg), Kamil Barłowski (28 kg), Daniel Budyka (35 kg), Michał Baran (50 kg), Albert Warzocha (53 kg), Damian Czopik (59 kg), Łukasz Grzybowski (63 kg), Paweł Książek (63 kg) i Jakub Mendrala (76 kg).

W zawodach udział wzięło 18 drużyn w tym 5 ekip zagranicznych z Ukrainy i Słowacji. Na matach hali Podpromie w Rzeszowie rywalizowało łącznie 179 zawodników.