Nerwowy i brutalny mecz. Stal Mielec wygrała z AZS-em Gorzów

Tomasz Leyko
Przemysław Cymkier
Było nerwowo, ale z happyendem. Stal wygrała z AZS-em Gorzów i wróciła do gry o utrzymanie w ekstraklasie. Mecz był bardzo brutalny. Sędziowie pokazali łącznie 32 minuty kar i 3 czerwone kartki.

Mecz inaugurował rozgrywki grupy słabszej walczącej o utrzymanie. Początek był nerwowy z obydwu stron.

Wykorzystali przewagę

Stal odskoczyła na dwie bramki gdy grała w podwójnej przewadze. Na ławce kar zasiadł wtedy Władimir Khuzeyev nowy nabytek gorzowian, który w ostatnich meczach rzucał średnio 10 bramek.

Mielczanie dowieźli przewagę do przerwy, choć momentami prowadzili różnicą nawet czterech trafień (10:6 efektowna bramka Babicza, 12:8). Niezłym rzutem popisał się też Tomasz Mochocki, który zdobył ważną bramkę (15:12) grając w osłabieniu i przy sygnalizacji gry pasywnej.

Nerwowy trener

Gościom wystarczyły raptem 4 minuty, żeby po przerwie odrobić straty i to z nawiązką. Trener Stali Ryszard Skutnik zmuszony był szybko prosić o czas. Reprymenda poskutkowała i Stal odzyskała prowadzenie (21:20).

Nerwowy zaczęły puszczać gościom. Po stracie piłki Prakaptsou rozpoczynał kontrę i został podcięty przez Arkadiusza Bosego, za co sędziowie odesłali go na trybuny. Stal podwyższyła na 23:21 (świetne wejście Basiaka), Pawlak złapał karnego Filipa Kliszczyka, a w odpowiedzi Mochocki nie dał szans Szczęsnemu (24-21). Nerwy puściły również trenerowi gości Michałowi Kaniowskiemu, który tak głośno protestował przeciwko karze 2 minut dla jego podopiecznego, że dostał żółtą kartkę, a gdy to nie poskutkowało karę 2 minut i zafundował swojej drużynie grę w podwójnym osłabieniu.

Stal wykorzystała ten okres bezlitośnie (27-22). Za chwilę indywidualną kację wykończy ł Basiak, a po własnym przechwycie kontrę wykończył Kubisztal (30-26). Choć goście na 3 minuty przed końcem grali w podwójnej przewadze Stal dowiozła wygraną do końca.

BRW STAL MIELEC - AZS GORZÓW WIELKOPOLSKI 32-29 (17-15)

STAL: Pawlak, Turowski - Wilk, Mróz 4, Janyst 2, Krzysztofik 1, Przybylski 1, Sobut 1, Mochocki 8 (3 z karnych), Babicz 4, Kubisztal 5, Gawęcki 2, Basiak 3, Prakaptsou 1.
AZS: Szczęsny, Małyszko - Bosy 2, Jankowski 2, Jagła, Kaniowski 2, Krzyżanowski 2, Tomiak, Janiszewski 5, Galus 4, Wolski, Klimczak, Khuzeyev 7 (1), Kliszczyk 5.
SĘDZIOWALI: Grzegorz Budziosz i Tomasz Olesiński (Kielce) KARY 16 i 16 minut CZERWONA KARTKA Mochocki (56-gradacja kar), Babicz (60-niesportowe zachowanie) - Bosy (38-brutalny faul) WIDZÓW 1200