Niedźwiadki Chemart II Przemyśl wygrały w Dąbrowie. W środę derby z OPTeam Resovią

W rzutach z gry Radosław Skubiński miał taką sobie skuteczność, ale w IV kwarcie zdobył aż 11 punktów Łukasz Solski
W meczu piątej kolejki rezerwy Niedźwiadków Chemart pokonały w Dąbrowie Górniczej tamtejszy MKS II 97:78, ale mecz nie był wcale spacerkiem dla przemyślan. Po raz pierwszy w tym sezonie w naszym zespole wystąpił doświadczony Bartosz Bal. Z bardzo dobrej strony pokazała się młodzież znad Sanu

W nadsańskiej drużynie po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Bartosz Bal. Rutynowany zawodnik zaliczył dobre zawody.
Na pochwały zasłużyła nastoletnia część naszego zespołu. 16-letni Bruno Chalicki zaliczył w Dąbrowie double-double i swój rekord punktowy na poziomie 2 ligi. Punktowali także 16-letni Bruno Olejarz, Mateusz Barszczak (trzy na trzy w rzutach zza łuku) i 15-letni Michał Słowik.

W samym meczy przemyślanie mieli problemy w dwóch pierwszych kwartach. Zaczęli od 12:21, potem zmniejszali straty, znów przegrywali wyraźnie (31:41).

Po dużej pauzie mecz nadal był długo wyrównany, ale finiszowe minuty III kwarty rozegrali bardzo dobrze i przed ostatnią małą przerwą ze stanu 49:52 wyciągnęli na 61:54.

W IV ćwiartce sprawy w swoje ręce wzięli Skubiński z Balem, a w końcówce meczu gospodarzy ze złudzeń odarły trafienia Chalickiego i „trójki” Barszczaka.

W 6.kolejce przemyska drużyna wystąpi raczej w mocniejszym składzie, bo rozegra u siebie derby województwa z OPTeam Resovią. Mecz już w środę w sali SP nr 14.

MKS II Dąbrowa Górnicza – Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 78:97 (27:24, 18:16, 9:21, 24:36)

Niedźwiadki Chemart II: Skubiński 24 (1x3, 4 as., 4 str., 3 prz.), Bal 14 (1x3), Słowik 8, Chalicki 25 (2x3, 10 zb., 2 str., 3 prz.), Olejarz 8 oraz Kindlik 7, W. Majka 0, Barszczak 11 (3x3), Strzępek 0. Trener Wojciech Wieczorek. Trener Daniel Puchalski.

Najwięcej dla MKS-u: Wójciak 14 (1x3), Indyk (1x3), Płatek 10 (2x3).