Niedźwiadki Chemart II Przemyśl wygrały w Krakowie. Ponad 50 punktów Bala i Chalickiego

Bartosz Bal dawno nie zdobył tak wielu punktów, jak w meczu w Krakowie
Bartosz Bal dawno nie zdobył tak wielu punktów, jak w meczu w Krakowie Łukasz Solski
W wyjazdowym, zaległym siódmej kolejki 2 ligi Niedźwiadki Chemart II Przemyśl wygrały 92:88 z Inter-budem Oknoplast Kraków. Bartosz Bala zdobył pod Wawelem 29 punktów, a Bruno Chalicki 25. O wygranej zdecydowały rzuty wolne Radosława Skubińskiego

W połowie III kwarty przemyślanie wygrywali 61:50, ale czwartą odsłonę nasz zespół rozpoczął z zapasem 4 punktów (72:68), pierwsze minuty rozegrał popisowo (85:71) i wydawało się, że jest pozamiatane. Nic z tych rzeczy - gospodarze postanowili uratować mecz, mozolnie odrabiali straty i doprowadzili do emocjonującej końcówki.

Niespełna dwie minuty przed końcem IV kwarty za trzy wycelował Lis i na tablicy zaświecił się remis (88:88). Faulowany Skubiński wykorzystał oba rzuty wolne, za to napięcia nie wytrzymał Kękuś i obydwa spudłował. Potem były kolejne niecelne rzuty z obu stron, w końcu Skubiński znów wykorzystał rzuty osobiste i krakowianie nic już nie poradzili.

Inter-bud Oknoplast Kraków - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 88:92 (29:24, 17:27, 22:21, 20:20)

Niedźwiadki Chemart II: Skubiński 16 (6 as.), Bal 29 (1x3, 7 zb., 4 as.), Strzępek 0, Chalicki 25 (2x3, 10 zb., 7 as., 5 str., 3 prz.), Olejarz 4 oraz Kindlik 4, Majka 6 (1x3), Słowik 0, Kijanka 3 (1x3), Frańczak 0, Barszczak 5. Trener Daniel Puchalski.

Najwięcej dla Inter-budu: Lis 21 (2x3, 5 str.), Kękuś 20 (3x3), Cichoń 13 (2x3), Piorun 13 (2x3, 5 str.).