Niedźwiadki Chemart nie pokazały pazurów. Jedenasta z rzędu porażka przemyślan

Edi Sandinović rozdał aż 12 asyst, ale jako całość nadsański zespół nie potrafił mocniej powalczyć z opolanami niedźwiadkichemart/facebook
W Przemyślu nic nowego, a nawet gorzej niż ostatnio, ponieważ tym razem Niedźwiadki Chemart nie napsuły krwi rywalom - w 27. kolejce PEKAO SA 1 ligi przemyślanie przegrali na własnym parkiecie z AZS-em Politechniką Opolską 68:89.

Ostatni raz przemyślanie zaliczyli taki mecz w 18. kolejce, gdy przegrali w Tychach 79:101 i już po dwóch kwadransach było raczej pewne, że nic nie zdziałają (58:79). W starciu z opolanami wynik po 30 minutach też rozwiewał wszelkie wątpliwości – opolanie prowadzili 71:48.

Nasz zespół popełnił 21 strat, oddał 29 rzutów za dwa, a dla porównania „akademicy” tyle właśnie trafili. Przemyślanie nie wykorzystali dziewięciu wolnych, nie zarzucili rywala dwucyfrową liczbą „trójek” i wyszło tak, że grubo przed ostatnią syreną stało się jasne, że nie unikną jedenastej, rzędowej porażki.

Do składu po kontuzji palca wrócił Maciej Puchalski. Pograł tylko 7 minut, ale 6 punktów uzbierał. Dla porównania Michał Chrabota, który w Opolu zdobył 29 „oczek”, tym razem nie miał dnia – spędził na parkiecie 25 minut z okładem i zdobył także 6 punktów.

Nadal brakuje w grze Carrena Wilsona i Kacpra Majki. Dobre wiadomości? AZS AGH Kraków przegrał w Międzychodzie 88:95, choć bardzo nie chciał (16:24 w IV kwarcie).

Teraz przed zespołem znad Sanu podróż do Kołobrzegu, a potem w ciągu trzech dni dwa mecze u siebie; z Polonią Warszawa (2.03) i zaległy z rezerwami Śląska Wrocław (4.03).

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - Weegree AZS Politechnika Opolska 69:89 (18:24, 18:19, 12:28, 21:18)

Niedźwiadki Chemart: Serwański 0, Janczak 11 (2x3, 3 bl.), Sinadinović 5 (1x3, 12 as., 2 str.), Rompa 11, Egner 16 (3x3, 11 zb., 4 str., 2 prz.) oraz Mboya Kotieno 4 (3 str.), Uberna 0, W. Majka 3, Chrabota 6 (5 str.), Puchalski 6 (1x3), Chalicki 7 (1x3, 2 prz.). Trener: Daniel Puchalski.

Weegree AZS: Reid 14 (5 as.), Jodłowski 12 (2 bl.), Rutkowski 22 (1x3, 7 zb.), Lis 2, Maciejak 3 (1x3, 4 as., 2 str., 3 prz.) oraz Kobel 10 (6 as., 4 prz.), Kaczmarzyk 10 (3x3), Wójcicki 1, Salkiewicz, Białachowski 15 (7 zb.). Trener: Robert Skibniewski.