Niedźwiadki Chemart Przemyśl pewnie awansowały. Cracovia dzielnie powalczyła

Niedźwiadki Chemart Przemyśl niewysoko ograły Cracovię, ale i tak pewnie zapewniły sobie awans do II rundy play off Resovia facebook/Agnieszka Majchrowicz
Niedźwiadki Chemart w drugim meczu I rundy play off pokonały u siebie Cracovię 92:85. Przemyślanie byli także lepsi pod Wawelem i bez kłopotów awansowali do II rundy

Krakowianie przegrali u siebie 19 punktami, ale do Przemyśla nie przyjechali na wycieczkę. Postanowili drogo sprzedać swą skórę, toteż kibice obejrzeli chwilami ciekawy mecz.

Nasz zespół największe kłopoty z rywalem miał w pierwszej kwarcie. Niedźwiadki chwilami nieznacznie przegrywały, ale trafienie Rafała Kulikowskiego dało gospodarzom prowadzenie po 10 minutach.

W drugiej ćwiartce koszykarze znad Sanu jeszcze lepiej ustawili celowniki, 11 punktów zdobył Maximillian Egner, trafiali Maciej Puchalski, Szymon Janczak i po 20 minutach sprawa awansu została ostatecznie przesądzona (58:46).

Po zmianie stron drużyna z Przemyśla nadal nie zawodziła pod atakowaną deską, w obronie też robiła swoje i pierwsze 6 minut III ćwiartki wygrała 15:3 (73:49).

Kiedy na parkiecie w większej liczbie zagościli rezerwowi Niedźwiadków, krakowianie złapali oddech i odgryźli się całkiem konkretnie – ostatnie 4 minuty kwarty wygrali 16:3 (76:65 dla przemyślan po 30 minutach).

W ostatniej części goście z Krakowa przegrywali 74:89, ale chcieli się godnie pożegnać z sezonem, walczyli do końca, 3 minuty przed syreną przegrywali jedynie 85:90, ale na finiszu nie umieli już być tak skuteczni i nasza ekipa dopięła swego. Wynik ustalił Szymon Janczak.

W II rundzie przemyślanie zmierzą się z Aldemedem SKM Zastalem Zielona Góra, który w I rundzie play off najpierw u siebie niespodziewanie wysoko ograł Basket Club Obrę Kościan 81:63, by w rewanżu przegrać jedynie 80:88.

W II rundzie gra się do dwóch zwycięstw (1-1-1). Niedźwiadki serię rozpoczną w weekend meczem w hali przy Mickiewicza.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Cracovia 1906 Yabimo 92:85 (27:26, 31:20, 18:19, 16:20)

Pierwszy mecz 75:56 dla przemyślan i ich awans do II rundy play off

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 2, Puchalski 16 (1x3, 3 bl.), Egner 25 (1x3, 11 zb., 4 str., 4 prz., 4 bl.), Janczak 15 (2 str., 5 prz., 5 bl.), K. Majka 12 (1x3, 14 as., 4 str., 3 prz.) oraz Kindlik 4 (4 str.), Kulikowski 10, Kucharski 6 (2x3), Lunguana 2, Strzępek 0. Trener Daniel Puchalski.

Cracovia 1906 Yabimo: Mularczyk 6 (1x3), Łopatkiewicz 9, Golus 17 (1x3, 4 as., 5 str.), Karlik 6 (2x3, 3 str.), Hałka 10 (1x3, 3 str.) oraz Korczyński 2 (3 str.), Gawin 3, Stypiński 3 (1x3), Bona 0, Kaliński 25 (1x3, 7 zb.), Seliga 4 (3 str.). Trener Łukasz Kasperzec.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani