Niedźwiadki Chemart Przemyśl wicemistrzem 2 ligi. Brakło Majki i Egnera

Przemyślanie cztery razy w tym sezonie potykali się z Mickiewiczem i cztery razy przegrywali. Szansa na przerwanie tej serii nastąpi już w 1 lidze Niedźwiadki Chemart facebook
W drugim meczu finału fazy play off Niedźwiadki Chemart przegrały w Katowicach z miejscowym Mickiewiczem 70:82. W Przemyślu Ślązacy także wygrali (105:99) i to oni zostali mistrzami 2 ligi. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans na zaplecze ekstraklasy

Tydzień temu Niedźwiadki zagrały bez Kacpra Majki, Rafała Serwańskiego, a mimo to przegrały 99:105, czyli niezbyt wysoko. Wiadomo było, że hali katowickiego AWF-u będzie jeszcze trudniej, ale powrót do gry Serwańskiego dawał przemyślanom pewne nadzieje. Niestety, na liście nieobecnych znów znalazło się dwóch podstawowych koszykarzy – oprócz Majki nie zagrał Maximillian Egner.

Pierwsza ćwiartka zapowiadała jednak bardzo zacięty mecz. Lepiej rozpoczęli miejscowi (10:4), ale „trójki” Bartosza Bala, Szymona Janczaka przy zerowej skuteczności w tych rzutach gospodarzy pomogły nadsańskiej drużynie złapać kontakt z rywalem. Bardzo dobrą zmianę dał Łukasz Uberna.

W połowie II odsłony „poeci” prowadzili 30:25, ale drugie 5 minut należało już zdecydowanie do nich. Wygrali ten fragment 18:8 i po 20 minutach prowadzili 48:33.

Biorąc po uwagę miejsce rozgrywania pojedynku straty były więcej niż poważne, ale ekipa znad Sanu nie powiedziała „pas”. Sygnał do pościgu dał Serwański, zza luku wycelowali Puchalski, Uberna, swoje punkty dorzucili koledzy i Niedźwiadkom wyszedł fajny run (11:1) tablica wyświetliła prowadzenie Mickiewicza 49:44. Niestety, choć Uberna znów trafił zza łuku i za dwa, do przełamania nie doszło. Po dwóch kwadransach górą byli „akademicy” (61:50).

W ostatniej kwarcie nasz zespół zbliżył się do przeciwnika na 9 oczek, ale trwało to tylko chwilę. Gospodarze kontrolowali wynik i w nagrodę zostali mistrzami 2 ligi. Przemyślanom dostał się tytuł wicemistrzowski.

W Inowrocławiu awans do 1 ligi fetowali koszykarze Sokoła Międzychód. Po zwycięstwie u siebie (91:80) w drugim meczu małego finału półfinałowi rywale Niedźwiadków pokonali Ciech Noteć 92:81.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 82:70 (22:21, 26:12, 12:18, 22:19)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Mickiewicza, który wygrał finał fazy play off.

AZS AWF Mickiewicz Romus: Krzymiński 12 (1x3, 9 zb.), Karpacz 15, Leszczyński 6 (1x3), Wojciechowski 5 (1x3), Lewiński 17 (4 as., 3 str., 3 prz.) oraz Chudzik 2, Kłaczek 5, Tobiasz 0, Mroczek 3 (1x3), Nowak 8 (3 as., 4 str.), Adamus 0, Salamonik 9 (1x3). Trener Łukasz Szczypka.

Niedźwiadki Chemart: Kindlik 0, Bal 8 (2x3), Serwański 7 (1x3, 5 as., 5 str., 3 prz.), Puchalski 17 (2x3, 2 bl.), Janczak 7 (1x3, 7 zb.) oraz Skubiński 0, Complak 0, Uberna 22 (2x3, 3 as., 3 str.), Kulikowski 4 (7 zb.), Kucharski 3 (1x3), Lunguana 0, Chalicki 2. Trener Daniel Puchalski.