Niedźwiadki Chemart Przemyśl zawaliły końcówkę ostatniej kwarty w 2023 roku

Przemyślanie wygrali trzy mecze z rzędu, ale na koniec roku musieli przełknąć gorycz porażki. Nz. w akcji Łukasz Uberna NiedźwiadkiChemart/facebook
W ostatnim meczu I rundy fazy zasadniczej w 1 lidze i ostatnim pojedynku w tym roku Niedźwiadki Chemart przegrały na wyjeździe z Decką Pelplin 83:92. Przemyślanie prowadzili po trzech kwartach

W trzeciej kwarcie koszykarze znad Sanu trafili m.in. cztery „trójki”, solidnie pobronili i w nagrodę po 30. minutach posiadali 6 punktów zapasu (71:65).

W IV kwarcie gospodarze szybko odrobili straty, ale nie przełamali przemyślan i rozpoczęło się obustronne „przeciąganie liny”. Po „trójce” Wilsona nasz team wygrywał 76:73, po trafieniu Stryjewskiego na plusie byli miejscowi (79:76), a po chwili dwa razy zza łuku wycelował Maciej Puchalski i Niedźwiadki znów prowadziły (82:79).

Na zegarze zostały 3 minuty gry i wydawało się, że kibiców czeka nie lada nerwówka. Niestety, gdy nadszedł czas decydujących akcji, drużynie z Przemyśla przestało cokolwiek wychodzić; Rafał Serwański i Maciej Puchalski notowali straty, nie trafiali do dziury, a po drugiej stronie szalał Tymon Szymański.

Od stanu 84:83 dla gospodarzy skrzydłowy Decki trafił cztery razy z rzędu, co sprawiło, że ekipa znad Sanu przegrała dziesiąty mecz w sezonie, a drużyna z Pelplina dziesiąty wygrała.

Tym razem Carren Wilson Jr, który błyszczał w poprzednich meczach, miał słabsze liczby. Statystycy naliczyli mu aż 6 strat, czyli tylko jedną mniej niż zanotował w poprzednich sześciu grach.

Decka Pelplin – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 92:83 (26:22, 25:23, 14:26, 27:12)

Decka: Davis 22 (11 zb., 6 as.), Janik 4, Kędel 25 (1x3, 7 zb., 4 as.), Stryjewski 12 (1x3, 8 as., 7 str., 2 prz.), Szymański 13 (1x3) oraz Konopatzki 10 (1x3, 4 as., 3 prz.), Dzierżak 4, Sadło 2, Janiec 0. Trener: Dariusz Kaszowski.

Niedźwiadki Chemart: Wilson Jr 12 (2x3, 7 as., 6 str., 2 prz.), Serwański 8 (2x3, 4 as.), Chrabota 12 (1x3), Janczak 2, Rompa 3 oraz Uberna 15 (2x3), Puchalski 25 (6x3, 7 zb., 6 str., 3 bl.), Mboya Kotieno 4 (2 bl.), Majka 2. Trener Daniel Puchalski.