Niedźwiadki Chemart trafiły drugą setkę z rzędu. Wilson show nad Odrą, czyli eval 40 i 4

Carren Wilson Jr trafia, asystuje, nie robi strat - we Wrocławiu poprowadził Niedźwiadki do kolejnej wygranej NiedźwiadkiChemart/facebook
Niedźwiadki Chemart poszły za ciosem i po pokonaniu Enei Poznań u siebie poradziły sobie także znakomicie we Wrocławiu. W 15. kolejce Bank Pekao 1 Ligi przemyślanie ograli WKK Active Hotel 102:84. Wybitny mecz rozegrał Carren Wilson Jr, który trafiał na rewelacyjnym procencie, uzyskał 35 punktów plus 8 asyst.

Carren Wilson Jr zagrał we Wrocławiu rewelacyjny mecz, o czym poświadcza eval na poziomie 44 punktów. W rzutach za 2 Amerykanin miał bilans 6/7, trafił 7 na 9 prób zza łuku i 2 na 2 rzuty wolne. Dołożył to tego 8 asyst, 3 przechwyty, a choć spędził na parkiecie ponad 37 minut, popełnił zaledwie jedną stratę.

Koledzy Carrena też nie zasypiali gruszek w popiele (w sumie 16/28 w rzutach za 3, 60 procent trafień za 2), ale początkowo wrocławianie trzymali fason – mecz toczył się na styku, kilka razy na tablicy pojawiał się remis, a wynik I kwarty ustalił Maciej Puchalski.

W II ćwiartce podopieczni trenera Łukasza Dziergowskiego (wychowanek Siarki Tarnobrzeg) nadal nie zamierzali oddawać pola i w 16. minucie przegrywali tylko 40:42. Wtedy nastąpił odjazd nadsańskiej drużyny, która do dużej pauzy zdobyła 15 punktów (w tym 10 Wilsona), tracąc w tym czasie zaledwie dwa „oczka”.

Prowadzenie 57:42 po 20 minutach był dla przemyślan więcej niż obiecujący, ale do celu droga była jeszcze daleka. W III odsłonie wrocławianie wyszli na parkiet mocno zmobilizowani, nastawieni na odrabianie dystansu, ale Niedźwiadki trzymały ich na bezpieczny dystans. Miejscowi ani na moment nie „zeszli” na choćby 10 punktów strat do naszej ekipy.

Wynik 76:63 pachniał już ostatecznym zwycięstwem i drużyna Daniela Puchalskiego nie pokpiła sprawy. WKK walczyło, ale jedyne, co uzyskało, to dwukrotnie zbliżyło się do Niedźwiadków na wspomniane 10 punktów.

Wilson Jr trafił w tej kwarcie trzy razy za trzy, Puchalski dwa, a Rafał Serwański także dwukrotnie wycelował zza łuku. Setne punkty wsadem zdobył Puchalski, który zanotował eval na poziomie 27 punktów.

WKK Acitive Hotel Wrocław - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 84:102 (26:28, 16:29, 21:19, 21:26)

WKK Active Hotel: Koelner 17 (2x3, 10 as., 2 prz.), Ochońko 7 (1x3, 5 as., 4 str.), Patoka 12 (1x3, 7 zb.), Rosołowski 0, Karwik 0 oraz Kowalczyk 18, Kempa 18 (1x3, 4 prz.), Walczak 5 (5 as.), Ashaolu 4, Matusiak 3. Trener: Łukasz Dziergowski.

Niedźwiadki Chemart: Wilson Jr 35 (7x3, 8 as., 3 prz.), Serwański 5 (1x3, 4 as., 4 str.), Chrabota 12 (2x3), Janczak 9 (3 prz., 2 bl.), Rompa 10 oraz M. Puchalski 23 (4x3, 9 zb.), K. Majka 6 (2x3, 5 as.), Mboya Kotieno 2 (2 bl.), Uberna 0, Skubiński 0. Trener Daniel Puchalski.