Niedźwiadki Przemyśl bliżej medalu mistrzostw Polski

Łukasz Solski
Archiwum/Niedźwiadki Przemyśl
Niedźwiadki Przemyśl z powodzeniem zakończyły półfinałowy turniej mistrzostw Polski do lat 14. W Medyce zespół Daniela Puchalskiego wygrał dwa z trzech spotkań.

Nie udało się pokonać Siódemki Trefl Sopot, głównego faworyta do złota (pierwsza porażka Niedźwiadków w sezonie). Do przerwy sobotniego meczu przemyślanie nawiązywali równorzędną walkę z silniejszymi fizycznie, wyższymi zawodnikami z Sopotu - po 20. minutach przegrywali tylko 46:49. O wyniku spotkania zdecydowała trzecia kwarta, którą Trefl wygrał aż 29:9. Niedźwiadki chcąc awansować musiały uporać się Jagiellonką Warszawa w ostatnim meczu turnieju.

- Gramy o najwyższe cele, więc liczymy na rewanż z Treflem. To dla nas świetne doświadczenie, nigdy nie graliśmy bowiem u siebie pod taką presją o tak dużą stawkę. Trafiły na siebie trzy mocne zespoły. Jeden musiał odpaść. Przełamaliśmy psychologiczną barierę i jesteśmy szczęśliwi. Chłopcy piszą historię przemyskiej koszykówki - powiedział Puchalski.

"Z tarczą" ze Starogardu Gdańskiego wróciła Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola, która również znalazła się w gronie ośmiu najlepszych ekip w kraju. Finał MP U-14 młodzików odbędzie się 11-15 czerwca.