Niepełnosprawny pływak z Tarnobrzega znów wygrywa

Piotr Szpak
Jacek Czech (w środku) po udanym występie w Niemczech.
Jacek Czech (w środku) po udanym występie w Niemczech. Archiwum prywatne
Na rozpoczęcie sezonu bardzo dobre starty zaliczył zawodnik Integracji Tarnobrzeg Jacek Czech, który wystąpił w pływackich Otwartych Mistrzostwach Niemiec osób niepełnosprawnych, które rozegrane zostały w Brunszwiku.

Dostawca: x-news

Tarnobrzeżanin wywalczył dwa złote medale, zwyciężając w wyścigach na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 1:01,46 minuty oraz na 100 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 2:14,58.

Nasz dwukrotny paraolimpijczyk zwyciężył również w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich startujących zawodników na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem grzbietowym. Tym samym Jacek Cech rozpoczął cykl startów przygotowujących go do tegorocznego sezonu i głównej imprezy jaką będą mistrzostwa świata w Meksyku, które odbędą się na początku października.

- Cieszę się zarówno z dobrych wyników oraz medali ale przede wszystkim z tego że znowu mogłem się ścigać na zawodach - stwierdził.

Były to pierwsze zawody, w których startował zawodnik z Tarnobrzega po ubiegłorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Materiał oryginalny: Niepełnosprawny pływak z Tarnobrzega znów wygrywa - Echo Dnia Podkarpackie