O Stalowa Wola. Stal Gorzyce na czele

micz
archiwum
Trwa dobra passa Stali Gorzyce. Punktów nie traci również jej imienniczka z Nowej Dęby.

W stalowowolskiej okręgówce wciąż mamy dwa niepokonane zespoły. Co więcej, lider Stal Gorzyce nie stracił jeszcze żadnej bramki. Tym razem zawodnicy Stali łatwo uporali się na wyjeździe z Górnovią Górno 4:0. Wicelider z Nowej Dęby również spisuje się bardzo dobrze – w 4. kolejce zdobył komplet punktów na wyjeździe w starciu ze Spartą Jeżowe (wygrana 4:2).

LZS Zdziary – Stal II Stalowa Wola 4:1 (2:1)

Bramki: Gąsiorowski 10, Łyp 35, Cichoń 65-wolny, Urbanik 90 – Stelmach 25.

Zdziary: Płoskoń – Pachla, Sałek, Machaj (38 Pchełka), Tartek, Łyp, Gruszczyk (55 P. Cichoń), Urbanik, A. Cichoń, R. Wojtas (80 P. Wojtas), Gąsiorowski. Trener Paweł Szafran.

Stal: Konefał – Jachim, Jarosz, Wojtusik, Walaszczyński, Szcześniak, Stelmach ż, Oziębło, Madera, Jonkisz, Siek. Trener Andrzej Kasiak.

Sędziował Antosz (Tarnobrzeg). Widzów 150.

Miejscowi objęli prowadzenie po strzale Gąsiorowskiego, ale goście odpowiedzieli golem Stelmacha. 10 minut przed końcem pierwszej połowy Łyp zapewnił jednak gospodarzom prowadzenie. Drugie 45 minut wyglądało jeszcze lepiej dla miejscowych. W 65. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Cichoń, a wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Urbanik.

POZOSTAŁE WYNIKI: Unia Skowierzyn – Bukowa Jastkowice 0:1; KP Zarzecze – Strzelec Dąbrownica 1:7 (0:5) dla gospodarzy Sikora 55; Olimpia Solo Pysznica – Rotunda Krzeszów 6:1 (3:0) Sobiło dwie, Bąk dwie, Bajgierowicz, Wilk - Rębacz 78; Górnovia Górno – Stal Gorzyce 0:4 (0:4) Przeser, Buczakowski, Szymanek, Winiarski; Sparta Jeżowe – Stal Nowa Dęba 2:4 (1:2) Haber 41, samobójczy 88 – Serafin 15, Miranowski 20-karny i 85, Dudziak 65, ; Pogoń Leżajsk – San Kłyżów 2:2 (1:1) Sierżega 12, Leja 52 – Mroczek 39, Cichoń 90; Słowianin Grębów – Sokół Sokolniki 0:6 (0:3) Szewc 8, Marzec 10, 12, 57 i 65, Rękas 87; OKS Mokrzyszów – Sokół Kamień 0:1 (0:1) samobójcza 20.