O Stalowa Wola: Trwa dobra passa Stali Gorzyce

micz, Krzysztof Nowaliński
Bukowa Jastkowice (pomarańczowe stroje) przegrała z Sokołem Kamień na własnym boisku 1:2. Krzysztof Nowaliński
Liderem stalowowolskiej okręgówki jest Stal Gorzyce, która tym razem pewnie wygrała w Grębowie. Z dobrej strony pokazała się w pierwszym meczu sezonu Stal Nowa Dęba.

Wciąż bardzo dobrze radzi sobie drużyna z Gorzyc. W zeszłym tygodniu uporali się ze Zdziarami, a teraz pewnie wygrali na wyjeździe w Grębowie. Swój pierwszy mecz w sezonie rozegrali z kolei piłkarze z Nowej Dęby (poprzednie spotkanie zostało przełożone na 30. sierpnia dop. aut.) i od razu dali pokaz siły. W Zarzeczu wygrali aż 5:1.

Dosyć ciekawy przebieg miał mecz w Zdziarach. Miejscowi zmierzyli się ze Strzelcem Dąbrownica. Chociaż spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 3:2, to wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. Gospodarze sobotniego pojedynku na pewno nie mogą być zadowoleni z początku tego sezonu bowiem to już ich druga porażka w tym sezonie.

Sparta Jeżowe – Pogoń Leżajsk 2:3 (2:1)

Bramki: Szewczyk 37, Dziadura 45 – Leja 42, Kłak 58, Kusy 75.

Sparta: Słodziński – Baran ż, Chudzik, Sarzyński, Bakalarczyk (46 Oczkowski), Chaber (75 Misiak), Siudak, Szewczyk, Dziadura (80 Urbanik), Gil (50 Kusiak), Ciak (48 Sabat). Trener Stanisław Kida.

Pogoń: Cich – Bukowski, Luft, Bubiłek, Kusy, Drożdżal, Sierżęga, Leja, P. Czarniecki, Bączek (70 Borek), Kłak. Trener Bogusław Sierżęga.

Sędziował: Kasprzyk (Rudnik). Widzów 100.

Sparta Jeżowe widzi wyraźnie, że niełatwy jest los beniaminka. Podopieczni trenera Kidy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu z Pogonią Leżajsk, ale goście za każdym razem potrafili odrobić straty. Pierwszą połowę wygrali gospodarze. Najpierw bramkę zdobył Szewczyk jednak szybko na to trafienie odpowiedział Leja. Jeszcze przed zejściem do szatni bramkę zdobył Dziadura i wydawało się, że może szczęście uśmiechnie się do miejscowych.

W drugiej połowie jednak Pogoń całkowicie rozwiała ich marzenia – najpierw bramkę zdobył Kłak, a następnie Kusy. – To już drugi z rzędu mecz, w którym przegrywamy drugą połowę 0:2 – narzekał prezes Sparty Jeżowe Tomasz Puchalski. – Wydaje mi się, że jeszcze wychodzi u nas trochę brak doświadczenia – dodał. Niezadowolony ze straty dwóch goli był z kolei prezes Pogoni Janusz Dąbek. – Właściwie to można powiedzieć, że te bramki sobie sami strzeliliśmy, bo to były nasze ewidentne błędy – powiedział po meczu. – Dobrze, że wygraliśmy, ale pamiętajmy też, iż graliśmy trochę osłabieni, bo brakowało 4-5 zawodników, którzy nie mogli wystąpić z różnych powodów – zakończył.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnovia Górno – San Kłyżów 0:1 (0:0) Mroczek 50; OKS Mokrzyszów – Sokół Sokolniki 3:5 (1:2) Kułaga 2 i 50, Bożyk 70 - Koszelak 7, Marzec 33, Chmiel 71, Fiedko 81, Adamczyk 90+2; Unia Skowierzyn – Rotunda Krzeszów 1:3 (0:1) Gałużny 51 – Szostak 18, Rębacz 60, Fito 82-karny; Słowianin Grębów – Stal Gorzyce 0:4 (0:2) Szymanek dwie, Wierzgacz, Rutyna-karny; KP Zarzecze – Stal Nowa Dęba 1:5 (0:2) dla gospodarzy Walat 51; Olimpia Pysznica – Stal II Stalowa Wola 4:4; LZS Zdziary – Strzelec Dąbrownica 2:3 (0:0) Gąsiorowski 46, Wojtas 60 – T. Polek, J. Polek, Rzeźnicki; Bukowa Jastkowice – Sokół Kamień 1:2 (0:0) Bartnik 55 – Rurak 75-karny, 85-karny.