OOM w łyżwiarstwie szybkim. Szymon Hostyński z Górnika Sanok ze srebrnym medalem

Marcin Jastrzębski
Szymon Hostyński świetnie radził sobie w 2022 roku, dobrze rozpoczyna nowy roku. PZŁS
16-letni Szymon Hostyński, jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Górnika Sanok zdobył srebrny medal w pierwszym dniu zmagań Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której gospodarzem jest Podkarpacie.

W przypadku łyżwiarstwa szybkiego podczas rywalizacji w Sanoku odbywają się jednocześnie zmagania OOM (kategoria juniorów młodszych) oraz mistrzostwa Polski juniorów.

- Szymon to poważny kandydat do medalu. O złoto będzie trudno, ale podium to bardzo realna sprawa – oceniał w rozmowie z Nowinami kilka tygodni temu trener Marek Drwięga. Szkoleniowiec Górnika wiedział co mówi.

Panczenista Górnika, Szymon Hostyński, wywalczył drugie miejsce w zmaganiach na 500 metrów juniorów młodszych. W tym wyścigu czwarty był inny zawodnik Górnika – Roch Maliczowski, siódmy Mikołaj Stabryła, jedenasty Patryk Kudła, osiemnasty Przemysław Zając. Wygrał Mateusz Śliwka z UKS-u 3 Milanówek. Siódme miejsce zajął Mikołaj Stabryła.

Nasi nastolatkowie mocno powalczyli w rywalizacji na 3000 metrów juniorów młodszych. Roch Maliczowski był czwarty, Szymon Hostyński piąty, Patryk Kudła ósmy, dziesiąty Mikołaj Stabryła, a dziewiętnasty Przemysław Zając.

Górnik miał więcej swoich reprezentantów. W zmaganiach na 500 metrów juniorek młodszych piętnasta była Julia Mandzelowska. W rywalizacji na 500 metrów juniorek siódme miejsce zajęła Nikola Maślanka. Nikola zajęła też piąte miejsce w zmaganiach na 1500 metrów.

Kolejne starty wychowanków Górnika, na innych dystansach, w sobotę i w niedzielę.