OPTeam Resovia przegrał na Śląsku. Rzeszowianom nie wpadało w czwartej kwarcie

Resoviacy zagrali po raz kolejny w osłabionym składzie i przegrali trzeci raz w sezonie. Nz. w akcji Wojciech Wątroba Krzysztof Kapica
W meczu ósmej kolejki 2 ligi OPTeam Resovia przegrał wyjazdowym mecz z BS Polonią Bytom 79:89. W meczu ze spadkowiczem z pierwszej ligi rzeszowianom brakło skuteczności głównie w finiszowych minutach

W Hali Na Skarpie grano siedmiu na siedmiu. Po tylu koszykarzy uruchomili w meczu obaj szkoleniowcy. Rzeszowianom doskwierał brak kontuzjowanego Mateusza Bręka, ale przez ponad 30 minut dzielnie walczyli ze spadkowiczem z zaplecza ekstraklasy.

Nas zespół pierwszy raz wyszedł na plus 5 sekund przed końcem I kwarty, gdy zza łuku wycelował Warszawski. Po 20 minutach zapas resoviaków nadal wynosił jeden punkt.

W III odsłonie bytomianie odskoczyli na 61;53, ale „trójki” Gabińskiego, Krzywdzińskiego wstrzymały odjazd gospodarzy, którzy IV ćwiartkę rozpoczęli z zaliczką dwóch „oczek (71:69).

Oczekiwane emocje nie nastąpiły, ponieważ „Bieszczadzkie Wilki” dopadła kompletna zapaść w ataku. Od 31 do 37 minuty do kosza wycelował jedynie Ziółko. Ślązacy w tym czasie zdobyli 15 punktów i stało się jasne, że mają mecz w kieszeni.

Graczem meczu był Krzysztof Wąsowicz, który uzyskał swe najlepsze w sezonie liczby, jeśli chodzi o punkty, zbiórki, asysty. Uzbierało się to wszystko w imponujący eval (40 pkt.) i zgrabne triple-double.

BS Polonia Bytom – OPTeam Resovia 89:79 (21:22, 24:24, 26:23, 18:10)

BS Polonia: Krawiec 25 (3x3), Wąsowicz 20 (4x3, 11 zb., 13 as.), Giżyński 13 (3x3), Piechowicz 10 (1x3), Pruefer 9 oraz Krakowiak 7 (1x3), Nawrot 5. Mariusz Bacik.

OPTeam Resovia: Jędrzejewski 19 (1x3, 8 as.), Wątroba 13 (11 zb.), Gabiński 13 (2x3, 8 zb.), Ziółko 8 (2x3), Szpyrka 5 (1x3), Warszawski 10 (1x3), Krzywdziński 11 (2x3). Trener Łukasz Lewkowicz.