OPTeam Resovia w 20 minut przesądził sprawę wygranej. Punktowało dziesięciu rzeszowian

Wojciech Wątroba trafił 8 z 10 rzutów z gry, dorzucił 3 osobiste, co dało mu 19 punktów w meczu koszykówkaresovia/facebook
W meczu "Bieszczadzkich Wilków" sensacji być nie mogło i nie było - OPTeam Resovia pokonał w swej hali Inter-Bud Oknoplast Kraków 95:55. Dla rzeszowian to trzecia wygrana w tym roku i czwarta z kolei

Goście prowadzili na samym początku 3:2 i to tyle – w 6. Minucie zza łuku wycelował Bartosz Czerwonka, a na tablicy zapalił się wynik 21:3 dla „Bieszczadzkich Wilków”.

Ostatnie punkty w I kwarcie zdobył dla resoviaków Tomasz Krzywdziński – trafił za dwa, a dzień przed meczem po raz ostatni obchodził urodziny z „dwójką z przodu”.

W sobotę rzeszowianie podejmą Iskrę Częstochowa (g. 18).

OPTeam Resovia – Inter-Bud Oknoplast Kraków 95:55 (31:11, 27:17, 18:12, 19:15)

OPTeam Resovia: Szpyrka 9 (1x3, 6 as.), Bręk 9 (1x3, 6 as., 4 str., 2 bl.), Gabiński 13 (2x3, 8 zb.), Wątroba 19 (8 zb., 3 bl.), Czerwonka 15 (4x3, 9 as.) oraz Warszawski 15 (2x3, 10 zb., 2 bl.), Krzywdziński 6, Zaguła 4 (5 as.), Janczura 0, Żukowski 0, Rajchert 4 (1x3), Wróbel 1. Trener: Kamil Michalski.

Najwięcej dla Inter-Budu Oknoplast: Hościłowicz 23 (2x3, 5 str.), Botorek 11 (11 zb., 3 prz.), Lis 6 (1x3). Trener: Dawid Mazur.