Orlen 1 Liga Kobiet. Piłkarki Resovii pokonały Lech UAM Poznań i awansowały do Ekstraligi!

Piłkarki Resovii pokazały się z bardzo dobrej strony w starciu z Lechem UAM Poznań i przypieczętowały awans do Ekstraligi.

Początek meczu był dosyć nerwowy w wykonaniu miejscowych i dosyć szybko, po nieporozumieniu w obronie, straciły bramkę. Jednak dosyć szybko się pozbierały i również po zamieszaniu w polu karnym strzałem głową wyrównała Wioletta Florek. Potem gra przeniosła się na połowę poznanianek, a rzeszowianki sprawiały lepsze wrażenie tworząc sobie kilka sytuacji podbramkowych, których jednak nie udało się wykorzystać. Resoviaczki konsekwentnie robiły swoje po rzucie wolnym piłkę dostała Katarzyna Czyż, która wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Jeszcze przed końcem pierwszej części zrobiło się jeszcze weselej, bo trzeciego gola dla Resovii po ładnym strzale zdobyła Wiktoria Bukowiec.

W drugą połowę rzeszowianki weszły spokojniej i bardzo skupiły się na trzymaniu rywalek z dale od swojej "szesnastki". Wychodziło całkiem nieźle choć przyjezdne podkręciły trochę tempo i próbowały atakować bramkę strzeżoną przez Alicję Barszcz. Poznanianki mogły zdobyć bramkę kontaktową w 70. minucie, ale znakomicie w sytuacji sam na sam zachowała się bramkarka gospodyń. Resoviaczki jednak nie zapomniały całkowicie o ofensywie i po szybkiej akcji Gabriela Kaput podwyższyła na 4:1! Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale Resovia potrafiła rozbijać ataki Lecha i z każdą minutą była coraz bliżej celu.

Resovia – Lech UAM Poznań 4:1 (3:1)

Bramki dla Resovii: Florek 8, Czyż 26, Bukowiec 43, Kaput 78.