Osłabiony Gimbaskets 2 Przemyśl wygrał w Łodzi

Łukasz Solski
W akcji Sylwester Kus.
W akcji Sylwester Kus. Łukasz Solski
Gimbaskets 2 Przemyśl nie bez problemów pokonał ŁKS SMS MG13 Łódź 59:58 w meczu II ligi gr. B.

Pierwsze 15 punktów dla Gimbaskets 2 zdobył Bartosz Bal! Jego świetna forma nie gwarantowała jednak przewagi. ŁKS prowadził nieprzerwanie do 14. min meczu (24:25). Na długą przerwę to jednak przemyślanie schodzili z zapasem sześciu "oczek" (36:30).

W III kwarcie Gimbaskets 2 skutecznie się bronił. W 28. min po punktach Sylwestra Kusa nasi wygrywali 51:43.

W IV kwarcie obie ekipy nie popisały się skutecznością. Przez pięć ostatnich minut Gimbaskets 2 zdobył zaledwie cztery punkty. 18 sekund przed końcem było 58:59 dla gości. Szansę na zmianę wyniku na korzyść łodzian zmarnował Jakub Mazurowicz.

- W końcówce nie upilnowaliśmy ŁKS przy rzutach za trzy i zrobiło się nerwowo. Ostatnie sekundy rozegraliśmy taktycznie i udało się wygrać. Graliśmy bez klasycznego rozgrywającego, bo Hubert Makuch leczy kontuzję pachwiny, a nasz nowy gracz, Alexander Machowski ma anginę - powiedział Krzysztof Młot, asystent trenera Gimbaskets 2 Przemyśl.

Mecz w Łodzi rozpoczął się z blisko 2-godzinnym opóźnieniem. - Zawodnik gospodarzy podczas wsadu na rozgrzewce rozbił tablicę i zmuszeni byliśmy czekać na jej wymianę - dodał Krzysztof Młot.

Gimbaskets 2 kolejny mecz rozegra dopiero 17 stycznia w Skierniewicach, bowiem KS Piaseczno wycofał się z rozgrywek.

ŁKS SMS MG13 Łódź - MCS Gimbaskets 2 Przemyśl 58:59 (18:11, 12:25, 15:17, 13:6)

ŁKS: Leńczuk 13 (11 zb.), Kochaniak 5, Wal 11, Gwardecki 4, Świt 17 (4x3) oraz Mazurowicz 6, Fabiszewski 2, Nowak 0, Tonkiel 0, Frątczak 0.

Gimbaskets 2: Majka 2, Bal 19 (1x3), Płocica 0, Kazura 2, Mikołajko 21 (12 zb.) oraz Kus 9 (1x3), Strzępek 6, , Dratwa 0.