Partyzant Targowiska rozgromił Błękitnych Ropczyce i jest coraz bliżej III ligi

Przemysław Markocki
Ireneusz Zarzyka strzela bramkę na 4-0 dla Partyzanta.
Ireneusz Zarzyka strzela bramkę na 4-0 dla Partyzanta. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
- Braliśmy pod uwagę porażkę w tym meczu - uspokajał po zakończeniu pojedynku Grzegorz Róg, kapitan gospodarzy. Błękitni wyrównaną walkę z pukającym do III ligi Partyzantem toczyli tylko przez pierwszy kwadrans.
Blekitni Ropczyce - Partyzant TargowiskaPartyzant Targowiska (zielone stroje) rozgromil w Ropczycach Blekitnych 5-0 i zrobil kolejny krok do III ligi.

Błękitni Ropczyce - Partyzant Targowiska

Liczba meczu - 26

Tyle bramek po sobotnim hat-tricku ma na koncie Ireneusz Zarzyka, najlepszy snajper wśród czwartoligowców. Partyzant rozegrał w lidze 27 spotkań, ale biorąc pod uwagę fakt, że Zarzyka opuścił kilka pojedynków z powodu kontuzji, rosły strzelec z Targowisk ma średnią ponad 1 bramki na mecz.

Sam początek zapowiadał wyrównane spotkanie, bo od ataków rozpoczęli gospodarze (strzały z bliska Michała Ogrodnika i Krzysztofa Orzecha bronił golkiper Partyzanta). Goście jednak szybko się otrząsnęli i przejęli inicjatywę.

Już w 4. minucie efektownym szczupakiem piłkę do siatki wbił Mateusz Wolański jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Ten sam zawodnik szansę miał kilka minut później, ale jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę gospodarzy.

Na brak okazji strzeleckich narzekać nie mógł także Ireneusz Zarzyka. W samej tylko pierwszej połowie miał ich ąz cztery - jedną zamienił na gola dając drużynie z Targowisk jednobramkową przewagę do przerwy.

W drugiej połowie Błękitni musieli odważniej zaatakować, a doświadczeni rywale tylko czekali na okazje. W 57. minucie worek z bramkami otworzył Marcin Borowczyk przerzucając piłkę nad głową Dariusza Kosiby.

Kilka minut później pojedynek oko w oko z bramkarzem gospodarzy wygrał Zarzyka, a niedługo później ten sam zawodnik wbił piłkę do pustej bramki po wyłożeniu Artura Wierdaka.

Wynik spotkania na 5 minut przed końcem ustalił Marek Sokół, który dobił wybite z linii bramowej przez Grzegorza Roga uderzenie Łukasza Zycha.
BŁĘKITNI ROPCZYCE - PARTYZANT MAL-BUD TARGOWISKA 0-5 (0-1)
0-1 Zarzyka (5, strzał z bliska), 0-2 Borowczyk (57, nad bramkarzem, asysta Zarzyki), 0-3 Zarzyka (61, sam na sam), 0-4 Zarzyka (82, do pustej bramki, asysta Wierdaka), 0-5 Sokół (85, dobitka strzału Zycha)

BŁĘKITNI: D. Kosiba (63. Banaś) - Róg, Kramarz, Wolak, Bonowicz - Raś (77. Wilk), Kot, Orzech, Ogrodnik (67. Rachwał) - Ł. Kosiba, Cetnarski (46. Paśko).
PARTYZANT: Michalak - K. Pydych, Sokół, Konrad, R. Pydych - Zych, Gołda (80. Makoś), Borowczyk (84. P. Ginalski), Płonka (70. Wierdak) - Wolański (80. Zima), Zarzyka.
SĘDZIOWALI Łukasz Kijak oraz Tomasz Duka i Marcin Stróż (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Ł. Kosiba - Gołda. WIDZÓW 300.