Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno pokonało Sokół Międzychód. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Krośnianie przystępowali do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta, lecz skończyło się na walce do ostatnich sekund.

Na szczęście przebieg meczu w ostatniej kwarcie był pomyślny dla gospodarzy, co umożliwiło w konsekwencji dopisanie do dotychczasowego dorobku kompletu punktów. Prześledźmy zatem ostatnią odsłonę, decydującą o losach potyczki. Miasto Szkła wychodziło na tę część z przewagą zaledwie 6 punktów (69:63), zatem wszystko jeszcze mogło się zdarzyć, a prowadzenie należało uznawać jako minimalne.

Ale taki obrót sprawy podziałał na miejscowych wyjątkowo mobilizująco i po kilku minutach gospodarze podwyższyli przewagę do 14 „oczek” (83:69). Do końca pozostawało 6 i pół minuty, lecz przyjezdni nie zamierzali odpuszczać. Wręcz przeciwnie ruszyli do ataku i za sprawą snajperów, takich między innymi jak Nicolas Lynch, zredukowali straty do 6 punktów (85:79 dla Krosna). Na 3. minuty przed końcem Miasto Szkła wygrywało 88:82, a na 2 i pół minuty przed końcową syreną 90:85.

W ostatnich sekundach górę w obydwu ekipach wzięły formacje defensywne, które nie dopuszczały rywali do sytuacji rzutowych. Dzięki temu Miasto Szkła sięgnęło po ciężko wywalczony komplet punktów.

Miasto Szkła Krosno - MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód 92:85

Sety: 27:24, 24:15, 18:24, 23:22.

Miasto Szkła: Trubacz 6 (2x3), Jaworski 5 (1x3), Zagórski 15 (1x3), Sobiech 14, Łałak 9 (1x3) oraz Rasnick 5 (1x3), Jankowski 14 (2x3), Wrona 24, Griszczuk 0. Trener Edmunds Valeiko.

Międzychód: Szymczak 16 (2x3), Wróbel 18 (2x3), Smarzy 13 (3x3), Lynch 28 (5x3), Lewis 2 oraz Nowak 3 (1x3), Małachowski 3, Żeleźniak 0, Lewandowski 2. Trener Marcin Chodkiewicz.