PGE Rysice Rzeszów w ćwierćfinale Pucharu Polski. Teraz Chemik Police

bell
Rysice postawiły na swoim, wywalczyły awans do ćwierćfinału
Rysice postawiły na swoim, wywalczyły awans do ćwierćfinału Krzysztof Kapica
PGE Rysice w meczu 1/8 Tauron Pucharu Polski pokonały w swojej hali 3:1 Grot Budowalnych Łódź i awansowały do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Chemikiem Police. MVP meczu wybrana została Amanda Coneo.

Rzeszowianki wygrały dwie pierwsze partie. W końcówce pierwszej z lewego skrzydła trzy akcje z rzędu skończyła Amanda Coneo. Łodzianki wyrównały na 22:22. Przy zagrywkach Wenerskiej gospodynie postawiły na swoim znowu zdobywając trzy oczka z rzędu.
Drugiego seta Rysice wygrały już pewnie.

W trzeciej odsłonie prowadziły 20:15 i 21:18, ale zadecydowała końcówka grana na przewagi. Przy stanie 24:24 dwie punktowe akcje przeprowadziły łodzianki, Najpierw skutecznym blokiem popisała się Lisiak, a zakończyła seta atakiem Mitrović.

W czwartym secie Rysice od początku dyktowały warunki gry. Grały skutecznie i prowadziły wysoko od początku. Kalandadze atakiem zdobyła punkt na 12:6. Po chwili przyjmująca wicemistrzyń Polski poprawiła wynik. Po 121 minutach atakiem zakończyła mecz Amanda Coneo, wybrana MVP.

PGE Rysice Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:20)

Rysice: Wenerska 4, Kalandadze 17, Centka 13, Jurczyk 11, Orvosova 12, Coneo 23, Szczygłowska oraz Obiała, Kubas (libero), Makarowska-Kulej, Kowalska 1. Trener Stephane Antiga.

Budowlani: Różyńska 10, MacKenzie 15, Wilińska 2, Mitrović 14, Bjelica, Lisiak 5, Łysiak (libero) oraz Kukulska, Sobiczewska 3, Łazowska 1, Pol 2. Trener Maciej Biernat.

Sędziowali: Mirosław Pałka i Patryk Wierzbowicz (obaj Rzeszów). Widzów: 2358. MVP: Amanda Coneo.