PGNiG Superliga kobiet. Nieudany powrót Vita Teleky'ego do Jarosławia. Eurobud JKS ograł Ruch Chorzów 35:26

Waldemar Mazgaj
Już trzeci raz w tym sezonie jarosławianki okazały się lepsze od Ruchu.
Już trzeci raz w tym sezonie jarosławianki okazały się lepsze od Ruchu. fot. Waldemar Mazgaj
Szczypiornistki Eurobudu JKS-u Jarosław pokonały Ruch Chorzów 35:26 w 18. kolecje PGNiG Superligi Kobiet i oddaliły od siebie widmo degradacji.

Przed meczem jarosławscy działacze podziękowali trenerowi Vitowi Teleky'emu za prawie trzy lata pracy i awans oraz 5. miejsce w superlidze. Potem sentymentów już nie było, a spóźnione chorzowianki (stąd 10-minutowe opóźnienie meczu) całkiem nieźle weszły w mecz i jeszcze w 9. minucie, po golu Natalii Stokowiec, prowadziły 4:3.

Do przerwy - mimo 3-bramkowego prowadzenia Eurobudu JKS-u (7:4 w 15. i 10:7 w 21. min) oraz nawet 12:7 w 23. po bramce Valentiny Nestsiaruk - był jeszcze remis i zanosiło się na spore emocje.

Po zmianie stron jarosławianki zagrały jeszcze agresywniej w obronie a kontry były zabójcze. Z zimną krwią kończyły je Julia Pietras i Olesia Parandij, które do końca rywalizowały o miano MVP meczu, a ostatecznie zgarnęła je prawoskrzydłowa z Ukrainy, która świetnie spisywała się też w grze defensywnej. W 45. minucie (27:21 po 10. golu Pietras) było już w zasadzie po meczu, a w 56. po potężnym rzucie Katarzyny Kozimur (31:24) trener Reidar Moistad wystawił w zasadzie rezerwowy skład, a reszt drużyny już mogła świętować.

Po tej wygranej, już trzeciej w sezonie z Ruchem, jarosławianki mogą w zasadzie świętować utrzymanie, bo nad zespołem z Chorzowa mają już 9 „oczek” przewagi. W poniedziałek o godz. 18 zespół znad Sanu w swojej hali podejmuje Młyny Stoisław Koszalin w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Eurobud JKS Jarosław – Ruch Chorzów 35:26 (13:13)

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka – Kozimur 5, Nestsiaruk 3, Zimny 5, Parandij 8, Matuszczyk, Pietras 10 oraz Żukowska, Strózik 2, Doniec, Guziewicz 1, Mikosz 1. Trener Reidar Moistad.

Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska - Wilczek 4, Jaroszewska 1, Kolonko 4, Stokowiec 3, Jasinowska 6, Lipok 4 oraz Polańska 1, Tyszczak, Sójka 3. Trener Vit Teleky.

Sędziowali Czochra (Zwierzyniec) i Szpinda (Zamość).
Kary: 12 - 12 minut.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.