PGNiG Superliga. Smutne pożegnanie SPR Stali z mieleckimi kibicami. Sandra SPA Pogoń Szczecin była bezlitosna [ZDJĘCIA, RELACJA]

Kuba Zegarliński
To było smutne pożegnanie z PGNiG Superligą sezonu 2017/2018 w Mielcu. Przetrzebiona kontuzjami SPR Stal tylko w pierwszej połowie była w stanie toczyć wyrównany bój z Sandra SPA Pogonią Szczecin.W drugiej połowie dały już znać o sobie ogromne problemy kadrowe i goście ze Szczecina wygrali z dużą łatwością. Był to ostatni mecz SPR Stali Mielec w tym sezonie u siebie. Mielczanie mają jeszcze do rozegrania wyjazdowy mecz z Gwardią Opole, który odbędzie się 14 kwietnia. SPR Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:33 (13:14)POPULARNE NA NOWINY24/SPORT: Kuba Zegarliński
To było smutne pożegnanie z PGNiG Superligą sezonu 2017/2018 w Mielcu. Przetrzebiona kontuzjami SPR Stal tylko w pierwszej połowie była w stanie toczyć wyrównany bój z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

W drugiej połowie dały już znać o sobie ogromne problemy kadrowe i goście ze Szczecina wygrali z dużą łatwością. Drużyna z Mielca tym samym pożegnała się z szansami na awans do play-offów i sezon zakończy na rundzie zasadniczej.

Wynik nie mógł być inny. Trenerzy Lipka i Sondej mieli do dyspozycji zaledwie 12 zawodników, w tym dwóch bramkarzy i pięciu skrzydłowych. W takim składzie osobowym nie można myśleć o pozytywnym wyniku w starciu z żadnym przeciwnikiem w PGNiG Superlidze.

-To już nawet nie można mówić o pechu - wzdychał po meczu trener Tomasz Sondej. - Przed meczem nie mogliśmy skorzystać z sześciu zawodników, właściwie wszystkich podstawowych. Nie wiem czy jakakolwiek drużyna z superligi miała takie problemy, z jakimi my teraz się zmagamy. Robiliśmy co tylko mogliśmy. Niestety, nie udało się - dodał.

Sandra SPA Pogoń Szczecin wykorzystała problemy mielczan z bezwzględną skutecznością. O ile w pierwszej połowie, wynik „kręcił” się wokół remisu, to w drugiej połowie gospodarze wyraźnie opadli z sił i oddali pole gościom z Pomorza Zachodniego.

Dobiliśmy ranne zwierze - mówił po meczu obrotowy Szczecinian – Arkadiusz Bosy i trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić.

Na pewno ten sezon dla mieleckiego szczypiorniaka kończy się ogromnym niedosytem. Jeszcze w grudniu Stal zajmowała trzecie miejsce w grupie pomarańczowej, potrafiła seryjnie wygrywać i na poważnie myślała o grze w ćwierćfinałach.

Początek nowego roku jednak brutalnie zweryfikował te plany. Mielczanie na 14 spotkań wygrali tylko 3 (w tym 2 po karnych) na co złożyły się obniżka formy i plaga kontuzji.

Stal przegrała i ostatecznie pożegnała się z szansami na wejście do play-offów. Tym samym mecz z Sandra SPA Pogonią Szczecin, był ostatnim jaki mielczanie rozegrali w tym sezonie we własnej hali. Pozostał im jeszcze do rozegrania wyjazdowy mecz z Gwardią Opole, który odbędzie się 14 kwietnia.

SPR Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:33 (13:14)

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 2, Krępa 9, Janyst 1 (1/1), Skuciński, Rusin, Sarajlić 1, Basiak, Kawka 3, Krupa 2 (0/1), Ćwięka 4. Trenerzy Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej.

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora - Radosz 2, Wąsowski 3, Krupa 2, Bosy 5, Biernacki 7, Jońca 1, Jedziniak 4, Krysiak 4 (0/1), Matuszak 1, Zaremba 2, Gryszka 2, Fedeńczak. Trener Piotr Frelek.

Kary: 6-8 min. Sędziowie: Figarski, Żak. Widzów: 200.