Piast Tuczempy uratował remis z Granicą Stubno [ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Piast Tuczempy zremisował z Granicą Stubno 1:1 dzięki bramce strzelonej w 86. minucie.

Granica bardzo ambitnie broniła dostępu do swojego pola karnego, od czasu do czasu tworząc groźne sytuacje pod bramką Patryka Strawy. Dwukrotnie próbował Damian Mikulec, lecz bez powodzenia. W odpowiedzi próbował Waldemar Jaroch oraz Łukasz Czub. Po uderzeniu tego drugiego z trudem obronił Karol Wierzbicki.

Więcej ciekawych okazji w pierwszej połowie nie było. Po zmianie stron fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki popełnił Paweł Kubas. Futbolówkę przechwycił jeden z gości, podał do Mariusza Błaszczyka, który mierzonym strzałem wyprowadził Granicę na prowadzenie.

Miejscowym ciężko szło forsowanie dobrze broniących gości, nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony Stubna. Okazje mieli Jaroch oraz Hubert Wiącek, ale uderzali niecelnie. Goście groźnie kontrowali. Po jednej z nich Błaszczyk wyłożył piłkę Damianowi Poszpurowi, lecz ten nieznacznie chybił.

W 86. minucie po trójkowej akcji Jaroch-Raba-Aab ten ostatni uderzeniem po ziemi wyrównał. Piast zerwał się do ataków. Chwilę później w polu karnym futbolówka odbiła się od ręki obrońcy Granicy, lecz arbiter nie wskazał na „wapno”. Do ostatnich sekund gospodarze starali się przechylić szalę na swoją stronę, ale musieli zadowolić się remisem.

Piast Tuczempy - Granica Stubno 1:1 (0)

Bramki: 0:1 Błaszczyk 52, 1:1 Aab 86.

Piast: Strawa 5 – Czub 5 (63 Pasaj), Jaroch 5, Kubas 3 (63 Wiącek), Salwach ż 4 – Gołębiowski 4 (46 Wota 4), Kloc 4 (68 Tarnawski), Karkovsky 5, Broda 4 (46 Aab 5), Raba 5 – Noga 4. Trener Marek Strawa.

Granica: Wierzbicki 5 – Wróbel 5, Ozibko 4 żk, Klepacki 5, Hajduk 4 – Poszpur 5 (77 Gielarowski), K. Mikulec 5, Błaszczyk 6, Karol Żoch 4, D. Mikulec 4 – Andreasik 4 żk (62 Świst, 87 Kornel Żoch). Trener Mariusz Błaszczyk.

Sędziował Sawicki 6 (Tarnobrzeg). Widzów 200.