Piąta wygrana z rzędu Apklan Resovii! W derbach województwa ograła Stal Stalową Wolę. Gol Pyrdka za trzy punkty

Resovia powoli się rozkręcała, ale w końcu weszła na poziom, który pozwolił jej wygrać derby regionu Wacław Nowacki
13 minut po wejściu na boisko Przemysław Pyrdek wykorzystał stuprocentową okazję i tym sposobem Apklan Resovia zrewanżowała się Stali Stalowa Wola za przegraną z I rundy. "Pasiaki" mogły wygrać 3:0, ale byli nieskuteczni.
Apklan Resovia - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0) 1:0 Pyrdek 71.

2 liga. Apklan Resovia lepsza od Stali Stalowa Wola derbach ...

Resovia wygrała piąty mecz z rzędu, ale na grząskim boisku przy Hetmańskiej długo nie mogła rozwinąć skrzydeł.

-Źle weszliśmy w mecz. Był problem z utrzymaniem się przy grze, brakowało zwrotności, przyspieszenia, startu z miejsca - przyznał coach Resovii.

Stal chwilami składnie przechodziła z obronny do ataku, ale w pobliżu bramki “pasiaków” radziła już sobie słabo. Przed przerwą tylko strzał Roberta Dadoka można było nazwać groźnym. Po stronie gospodarzy, którzy w ostatnim kwadransie wyglądali już lepiej, dwa razy próbował szczęścia Paweł Hass, jednak raz uderzył nieczysto i Wojciech Konefał na razy obronił, a raz został zablokowany.

Po zmianie stron było ciekawiej. Lepiej zaczęła Stal, ale Resovia w porę się ocknęła. W 54 minucie z wolnego celował Bartłomiej Buczek i centymetrów brakło, by strzelił ósmego gola w sezonie (trafił w w słupek przy spojeniu). Na skrzydle szarpał, tyle że złe decyzje podejmował Kamil Antonik. Po jednej z kontr Stali zapachniało golem, ale bomba Szymona Jopka nie zaskoczyła Wojciecha Daniela.

W końcu nadeszła 71 minuta; Resovia wyszła z kontrą, w jej finale Przemysław Pyrdek stanął “oko w oko” z Konefałem i zmieścił mu piłkę pod pachą.

- Boli, że stało się to po naszym rogu. Rozmawialiśmy o tym, żeby uważać na takie sytuacje, bo Resovia potrafi wtedy wyjść z kontrą. Inna rzecz, że była ona perfekcyjna - oceniał trener Stali.

Mecz powinien skończyć Antonik (74.); okiwał dwóch obrońców, ale sytuację sam na sam sknocił. Największy jęk zawodu przeszedł po trybunach, gdy po błędach obrońców Stali do piłki dopadł Buczek. Miał klasyczną “setkę”, ale fatalnie przestrzelił i ukrył twarz w dłoniach.

W końcówce Stal cisnęła, a “pasiaki”, a konkretnie Michał Ogrodnik w finale ładnej kontry nie odważył się na strzał z pierwszej piłki i fatalnie podał.

Resoviacy nie kryli radości po ostatnim gwizdku arbitra, ale o szóste zwycięstwo z rzędu będzie ciężko. 4 kartki oznaczają 4 absencje w meczu z Gryfem Wejherowo (oprócz Hassa). Ponownie braknie też Konrada Domonia, który ma problem z pachwiną.

- Nie będzie łatwo, ale mamy ponad dwudziestu piłkarzy i nie braknie nam piłkarzy - zapewnił coach “Pasiaków”.

Apklan Resovia - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Bramka: Pyrdek 71.

Apklan Resovia: Daniel 6 - Geniec 5, Zalepa 6, Makowski 6, Mikulec 5 - Antonik 5, Frankiewicz 6, Kaliniec 5 (87 Kmiotek), Ogrodnik 4 - Buczek 5, Hass 5 (58 Pyrdek 7). Trener Szymon Grabowski.

Stal: Konefał 6 - Waszkiewicz 5, Mroziński 5, Sobotka 4, Stelmach 4 - Dadok (38 Mistrzyk 4), Jopek 5, Janiszewski 5, Trąbka 6 - Dziubiński 4 (72 Kitliński 4), Łętocha 4 (62 Trubeha 4). Trener Wojciech Fabianowski.

Sędziował Bielawski (Katowice). Żółte kartki: Frankiewicz, Mikulec, Hass, Buczek, Pyrdek - Mroziński, Stelmach, Mistrzyk.

Widzów 937.

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:1 [ZDJĘCIA]

Co wiesz o rzeszowskim sporcie? [QUIZ]

Ile zarobią kluby? Pro Junior System od 1 do 4 ligi [WYNIKI]

Kadra Jerzego Brzęczka wciąż bez zwycięstwa. Kamil Grosicki: Nad tym zespołem od pewnego czasu jest jakaś klątwa