Pięć medali dla Politechniki Rzeszowskiej

Waldemar Mazgaj
Alan Woś wywalczył w Serbii cztery medale, w tym brązowy z turnieju indywidualnego. Fot. Wojciech Zatwarnicki
Jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy to medalowy dorobek pingpongistów AZS-u Politechniki Rzeszów, którzy w Serbii startowali w Akademickich Mistrzostwach Europy.

- Pojechaliśmy do Niszu, by zbierać doświadczenie, a tymczasem wracamy z workiem medali - cieszył się trener Tadeusz Czułno.

Jego zespół reprezentowali Tomasz Lewandowski, Alan Woś i Mateusz Szymański.

W drużynie ograli w grupie zespoły z Serbii (3-1), Niemiec (3-2) i Anglii (3-0), by w półfinale ograć 3-2 Turcję. Dopiero w finale ulegli Rosji 0-3.

W turnieju indywidualnym brąz wywalczył Woś. Rzeszowianin był o krok od finału - siódmy set półfinału z Rosjaninem Wiaczesławem Burowem przegrał dopiero na przewagi do 12. Lewandowski udział w turnieju singlowym zakończył na ćwierćfinale. W deblu obaj nie mieli szans deblistom z Rosji.

- Porażki z sąsiadami zza wschodniej granicy podziałały mobilizująco na chłopaków w turnieju par mieszanych - śmiał się Czułno.
"Lewy" z Agatą Pastor (również AJD Częstochowa) po bardzo zaciętym, zakończonym 3:2 pojedynku z mikstem z Rosji, mógł wreszcie poznać smak krążka wykonanego z najcenniejszego kruszcu. Woś z Yang Xin (AJD) przygodę zakończył na półfinale (przegrali z parą Lewadnowskiego) i mógł cieszyć się z brązowego medalu.

- To dobry prognostyk przed nowym sezonem - dodał trener AZS-u.