Pierwsze miejsce Stali Rzeszów i drugie Podkarpacia

bum- inf. pras.
W Stali Rzeszów rosną kolejne talenty w skokach do wody
W Stali Rzeszów rosną kolejne talenty w skokach do wody skokidowody.stalrzeszow.eu
W Warszawie, w Pałacu Młodzieży odbywała się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2017.To najważniejsze zawody w roku dla juniorów młodszych, podczas których skoczkowie do wody zdobywali punkty dla swoich klubów.Zawodnicy Stali Rzeszów zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji klubowej (34 pkt), wyprzedzając COSW Częstochowa (32 pkt). Podkarpackie zajęło drugą lokatę w rywalizacji województw (za woj. śląskim) wyprzedzając mazowieckie oraz wielkopolskie.

Stal Rzeszów w stolicy reprezentowali zawodnicy w wieku 10 do 13 lat z kategorii D: Weronika Bojda, Milena Pilch, Emilia Deręgowska, Gabriela Skalska, Eryk Dróżdż oraz C: Emilia Tokarska, Iga Głuszak, Maria Łukaszewicz i Oskar Cmela. Olimpiadę w sobotę rozpoczęła rywalizacja dziewcząt z kategorii C z trampoliny 1 metr. Złoty medal zdobyła Maria Łukaszewicz (ZKS Stal Rzeszów) przed Zuzanną Musiał (MKS PM Katowice), a brąz Emilia Tokarska (ZKS Stal Rzeszów). Bardzo dobrze w kategorii zadebiutowała Iga Głuszak (ZKS Stal Rzeszów), która zajęła piąte miejsce.

W kategorii D dziewcząt z 3 m wygrała Weronika Koper (UKS PM Syrena W-wa), drugie miejsce zajęła Izabela Okręglicka (COSW Częstochowa), a trzecieIda Śliwowska (COSW Częstochowa). Zawodniczki z Rzeszowa spisały się bardzo dobrze i zajęły kolejno Weronika Bojda czwarte miejsce, Emilia Deręgowska – dziewiąte, Gabriela Skalska – dziesiąte i Milena Pilch – 14 miejsce. Z wieży 5 metrowej w kategorii D rywalizowało dwóch zawodników. Wygrał Maciej Bujak (COSW Częstochowa) przed Erykiem Dróżdżem (ZKS Stal Rzeszów). Rywalizację w sobotę zakończyły dziewczęta z kategorii C skacząc z trampoliny 3 metrowej. Czołówka zawodniczek wyglądała identycznie, jak w przypadku 1 metra. Pierwsze miejsce przypadło Marii Łukaszewicz (ZKS Stal Rzeszów), drugie Zuzannie Musiał (MKS PM Katowice), a trzecie Emilii Tokarskiej (ZKS Stal Rzeszów). Kolejny raz Iga Głuszak (ZKS Stal Rzeszów) zajęła wysokie 5 miejsce.
Bardzo duża rywalizacja była w kategorii D dziewcząt z trampoliny jeden metr. Startowało tu aż 18 zawodniczek. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego skoku. Finalnie jednak zwyciężyła Ida Śliwowska (COSW Częstochowa), przed Weroniką Bojdą (ZKS Stal Rzeszów) oraz Izabelą Okręglicką (COSW Częstochowa). Zawodniczki ZKS Stali Rzeszów spisały się bardzo dobrze. Gabriela Skalska zajęła miejsce czwarte, Emilia Deręgowska była siódma, a Milena Pilch ósma. W kategorii D chłopców z trampoliny 1 metrowej złoty medal zdobył Maciej Bujak (COSW Częstochowa), srebro - Eryk Dróżdż (ZSK Stal Rzeszów), a brąz Piotr Sadowski (UKS PM Syrena W-wa).
W kategorii C chłopców z 1 metra pierwsze miejsce zdobył Oskar Cmela (ZKS Stal Rzeszów). Natomiast z trampoliny 3 metry w kategorii D najlepszy był Eryk Dróżdż z Rzeszowa przed Maciejem Bujakiem z Częstochowy i Piotrem Sadowskim z Warszawy. W konkurencji kategorii D i C z wieży 5 metrowej zawodniczki Stali Rzeszów nie brały udziału, gdyż nie mają możliwości przygotowania się, z powodu braku odpowiedniej bazy treningowej. Przypomnijmy, rzeszowscy skoczkowie do wody trenują gościnnie na basenie ROSiRu, gdyż basen na ul. Matuszczaka został zamknięty.