Pierwszy etap baraży o I ligę za Czuwajem. Teraz czas na pierwszoligowca

Wacław Burzmiński
Dariusz Delmanowicz
Przemyślanie mają już sobą pierwszą przeszkodę, na co liczono po ich środowym zwycięstwie na wyjeździe 34-31. U siebie Czuwaj wygrał z Włókniarzem Konstantynów Łódzki 31-24.

W rewanżu do 18 minuty naszym nie szło specjalnie - zaledwie remisowali 6-6. Od tego momentu poprawili swą grę i skuteczność i w 22 min, po bramkach Mateusza Kroczka, Pawła Stołowskiego i Krzysztofa Błażkowskiego, odskoczyli na 5 goli (11-6). Po przerwie czuwajowcy już kontrolowali przebieg gry, prowadzili różnicą 5-6 trafień i sięgnęli po pewne zwycięstwo.

Ciekawostką rewanżowego pojedynku z II-ligowcem grupy trzeciej był występ po długiej przerwie byłego kapitana Czuwaju i I-ligowego zawodnika 49-letniego Kazimierza Wiśniowskiego. Wcale nie ustępował młodzieży i nawet wpisał się na listę strzelców.

W niedzielę (23 maja) Czuwaj czeka druga przeprawa na drodze do I ligi. Zmierzy się on u siebie z ChKS Łódź, który zajął trzecie od końca miejsce w I lidze. Początek o godz. 18. Rewanż 29 lub 30 maja.

- Drugi krok zrobiliśmy, teraz czeka nas trzeci - mówi Piotr Kroczek, trener Czuwaju. - Zadanie jest trudne, bo i rywal groźniejszy. Na pewno musimy zagrać lepiej, aby go pokonać w dwumeczu. Postaramy się powalczyć i może uda się osiągnąć awans.

CZUWAJ POSIR PRZEMYŚL - WŁÓKNIARZ KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI 31-24 (11-11)

CZUWAJ: Sar, Szczepaniec - Baraniecki 2, Kalinowski 2, Kroczek 6, Kostka 1, Stołowski 8, Błażkowski 5, Complak, Kotowicz 1, Wiśniowski 1, Kubicki, Hataś 2, Picur 3.

SĘDZIOWALI Paweł Kwapisz (Puławy) i Robert Maksymiuk (Zamość). KARY: 12 min - 8 min. WIDZÓW 500.