Piłka nożna II liga: Resovia pokonała Start Otwock

Rafał Zawiślan zdobył w sobotę bardzo ważnego gola dla Resovii.
Rafał Zawiślan zdobył w sobotę bardzo ważnego gola dla Resovii. Krzysztof Kapica
Resovia pokonała Start Otwock 2-0 i odkuła się za porażkę w Elblągu. Nie zmienia to faktu, że gospodarze nie byli sobą i pozwolili Startowi na wiele.
Resovia Rzeszów - Start OtwockResovia Rzeszów pokonala na wlasnym stadionie Start Otwock 2:0.

Resovia Rzeszów - Start Otwock

Gospodarze rzeczywiście w święto pracy zaprezentowali świąteczna formę. Jak nigdy, grali nerwowo w tyłach, nie potrafili dłużej przytrzymać piłki, opanować środka pola. A gdy już konstruowali ciekawą akcję, marnowali wysiłek podaniami do nikogo.
W Starcie przed przerwą najbliżej szczęścia był Wojciech Wocial -Startu w 32. min główkował z paru metrów, a piłka jakims cudem przeleciała centymetry nad poprzeczką.
Resovia mogła W i połowie strzelić więcej, niż jednego gola. Jednak Piotr Chlipała w 21. minucie zamiast podciągnąć parę metrów i huknąć z bliska, koniecznie chciał zaliczyć drugą asystę. Stoper Startu przeciął jednak podanie do Rafała Zawiślana. Duet Resovii zrobił gola wcześniej, a Zawiślan z bliska pewnie trafił do siatki. Gola mógł zdobyć Kamil Walaszczyk (25.). Miał setkę, jednak bramkarz gości z półgórnym uderzeniem sobie poradził.
Po zmianie stron zmienili się środkowi pomocnicy pasiaków, ale gra drużyny nie chciała przybrać na jakości. Szczególnie w ostatnim kwadransie piłkarze z Otwocka hasali sobie po murawie. Na szczęście patałaszyli, ile wlezie w pobliżu bramki. 2 minuty przed końcem Sobótce brakło pół metra, by z bliska wykończyć centrę Puciłowskiego.
Goście ryzykowali w tyłach, ale naszym graczom zwykle czegoś brakowało do zadania rozstrzygającego ciosu. W ostatniej minucie po błędzie Wiesława Kozubka Pietryka mógł pokazać klasę, broniąc mocny strzał z kąta Warszawskiego. Gdy gol dla Startu wisiał w powietrzu Chlipała idealnie uruchomił kontrę, Dariusz Kantor, Sebastian Hajduk nie dali się złapać na pułapkę ofsajdową i niemal z połowy ruszyli na spotkanie z Olsztyńskim. Piłkę prowadził. "Daro", ściągnął na siebie bramkarza i wyłożył "skórę" "Hajdiemu". Najlepszy snajper ligi skierował ją do "pustaka" i zaliczył 15 gola w sezonie.
RESOVIA - START OTWOCK 2-0 (1-0)
1-0 Zawiślan (9, asysta Chlipały), 2-0 Hajduk (90, asysta Kantora)

RESOVIA: Pietryka - Kozubek, Kusiak, Bogacz, Szkolnik - Bergier, Domoń (46. Fryc, 63. Łanucha), Walaszczyk (46. Morawski 3), Zawiślan (88. Kantor) - Chlipała, Hajduk.
START: Olsztyński - Bobrowski, Warszawski, Szwed (62. Karaś), Stańczuk - Puciłowski, Moryc, Mazurkiewicz (70. Kęsek), Sobótka - Buszko (66. Tokaj), Wocial.
SĘDZIOWAŁ: Grzegorz Dubiel (Kraków). ŻÓŁTE KARTKI: Kusiak, Morawski - Sobótka. WIDZÓW: 1000.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.