Piłka nożna - Klasa B Krosno: Po stracie 13 goli i dwóch zawodników Tornado Wrocanka zeszło z boiska. Mecz trwał tylko 55 minut

Marcin Trzyna, Sebastian Czech, Krystian Mularz
Dwa rzuty karne i dobry występ Gruszki dał zwycięstwo piłkarzom z Trześniowa
Dwa rzuty karne i dobry występ Gruszki dał zwycięstwo piłkarzom z Trześniowa archiwum
W grupie 1 skromne, ale ważne zwycięstwo zanotowały Bieszczady Jankowce, które wygrały z Górzanką 1:0. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie strzelił Kacper Bryndza. W grupie 6 liderująca Sparta Osobnica wygrała z Wisłoką Niegłowice 1:0.

Grupa 1

Skromne, aczkolwiek bardzo ważne zwycięstwo zanotowały Bieszczady Jankowce, które wygrały z Górzanką 1:0. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Kacper Bryndza. Z wyjątkiem meczu Gabry – Pionier, w którym padł bezbramkowy remis, wszystkie pozostałe drużyny wygrywały do zera.

WYNIKI:
Orzeł Górzanka – Bieszczady Jankowce 0:1 (0:0)
K. Bryndza 90+1;

Juventus Poraż – Nelson Polańczyk 2:0 (1:0) E. Latusek 35, P. Osenkowski 65-karny;

Osława Zagórz – Remix Niebieszczany 0:2 (0:2) D. Grzyb 88-karny, P. Czubek 90+1;

Tyrawa Wołoska – Zalew Myczkowce 4:0 (1:0) K. Bilański dwie, Mazur, B. Hnat;

Gabry Łukowe – Pionier Średnia Wieś 0:0; Olszanica – Czaszyn 1:0 (1:0) Ł. Orłowski 35.

Grupa 2

Kolejne zwycięstwo zalicza Florian Rymanów, który po raz kolejny notuje awans w ligowej tabeli. Beskid jak przystało na lidera w przekonującym stylu pokonuje ULKS Czerteż po świetnej grze całego zespołu.

Pewne zwycięstwo również na koncie piłkarzy z Odrzechowej, którzy utrzymują kontakt z liderem. Skromne zwycięstwo Orzeł Milcza przyćmiła groźnie wyglądająca kontuzja bramkarza gości, który po zderzeniu z jednym z zawodników został przewieziony do szpitala.

WYNIKI:
Florian Rymanów Zdrój – Iskra Wróblik Szlachecki 4:0 (2:0)
B. Klimkiewicz dwie, Kasperkowicz (karny), Gorczyca;

Beskid Posada Górna – ULKS Czerteż 5:0 (3:0) Wołczański 27, P. Świder 33, Maślany 35, Niemczyk 56, Hanus 72;

Orzeł Milcza – Górnik Strachocina 1:0 (0:0) G. Kijowski II 62;

Jutrzenka Jaćmierz – LKS Odrzechowa 0:5 (0:3) Konderak 17, M. Wacławski 32, 38, P. Drozd 48, Rodzinka 80;

LKS Głębokie – Orion Pielnia 3:0 (1:0) Ćwiąkała 41, Jakubowski 68, Stapiński 79;

Pogórze Srogów Górny – Płowce/Stróże Małe 1:3 (1:2) Miklicz 44 (karny) – Wilczyński 10, 38, Krzywiński 75

Grupa 3

Punkty po intensywnym meczu traci lider z Nozdrzca. Skromne zwycięstwo Sokoła Domaradz w meczu pełnym ostrych starć, w którym kluczową bramkę na wagę punktów zdobywa Augustyn.

Dwa rzuty karne i dobry występ Gruszki dał zwycięstwo piłkarzom z Trześniowa. Pogrom na dole tabeli, gdzie Orły Jabłonka aplikują rywalom siedem bramek, a bezapelacyjnym bohaterem meczu zostaje Krystian Piegdoń.

WYNIKI:
LKS Hłudno – San Nozdrzec 2:2 (0:1)
Gierula 48, 87 – Kiełbasa 25, Kijowski 70;

Sokół Domaradz – Victoria Niebocko 1:0 (1:0) Augustyn 9;

Zryw Dydnia – LKS Trześniów 1:4 (0:3) Gruszka 5, 48, Lutecki 10, Ziemiański 21 (karny), A. Bieńko 80 (karny);

Orły Jabłonka – LKS Wzdów 7:0 (5:0) A. Tabisz 12, 70, K. Piegdoń 16, 35, 41, G. Kłodowski 25, D. Piegdoń 55;

Górnik Grabownica – LKS Izdebki 1:1 (0:1) Brodzicki 75 (karny) – Ogrodnik 20 (wolny);

LKS Golcowa – JKS Jasionów 1:2 (1:1) Kędra 30 – Żuchowski 25, 53

Grupa 4

Rzadko spotykany wynik zanotowano w meczu Tornado Wrocanka – KKS Dwór Kombornia. Gospodarze przegrali aż 0:13, lecz zaznaczyć należy, ze mecz trwał 55. minut. Po stracie 13 gola miejscowa drużyna została zdekompletowana i musiała opuścić murawę. Rozpoczęła mecz w dziewięcioosobowym składzie, a następnie kontuzje sprawiły, że zawody musiały zostać przerwane.

WYNIKI:
LKS Lubatowa – Błękitni Jasienica Rosielna 1:4 (0:3)
T. Kania 80 – K. Jantosz 5, 35, 60, Antoniewicz 15;

Nafciarz Bóbrka – Beskid Równe 0:1 (0:0) S. Braja 62;

Tornado Wrocanka – KKS Dwór Kombornia 0:13 (0:9) Chrobak 5, 36, 40, 48, 49, Kasperkiewicz 7, 17, 50, Bajger 23, 33, G. Kwolek 15, D. Surmacz 42, Długosz 55;

LKS Głowienka – Orzeł Pustyny 7:0 (3:0) K. Guzik 16, 40, 82, J. Hejnar 31, 74, 90, R. Frydrych 55;

Koniczynka Krosno – Rotar Węglówka 0:0, Huragan Jasionka pauzował.

Grupa 5

Tęcza Zręcin odniosła kolejne zwycięstwo, umocniła się na pozycji lidera tabeli, ale tym razem wygrana nie przyszła łatwo.
Błękitni Żeglce tanio skóry nie zamierzali sprzedawać, co udowodnili już przed przerwą.

Mimo że przegrywali od 12. minuty dążyli za wszelką cenę do wyrównania, a zamierzenie zrealizowali tuż przed przerwą. Zacięta walka trwała niemal do ostatnich minut. W końcówce właśnie gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę.

WYNIKI:
Tęcza Zręcin – Błękitni Żeglce 2:1 (1:1)
Prętnik 12, Mikosz 82 – D. Skalski 42;

KS Szczepańcowa – Tajfun Łubno Szlacheckie 1:1 (1:0) Żołna 7 – Dusiński 60;

Chlebianka Chlebna – Rędzinianka Wojaszówka 2:3 (0:2) R. Kurowski 85, K. Sanocki 86 – Stec 17, 24, 80;

LKS Brzezówka – Nurt Potok 1:0 (1:0) H. Ruszel 20;

Jasiołka Świerzowa – LKS Łęki Strzyżowskie 4:0 (3:0) Kisiołek 1, M. Dubis 3, M. Zając 19, P. Słowik 70;

Victoria Dobieszyn pauzowała.

Grupa 6

Pewne zwycięstwa odniosły: Wisłoka Błażkowa, Jasiołka Hankówka-Brzyszczyki i Dragon Nowy Glinik.

WYNIKI:
Sparta Osobnica – Wisłoka Niegłowice 1:0 (1:0)
Faryj 39;

Liwocz Brzyska – GKS 17 Team Szebnie 1:2 (1:0) dla gości: Macieik 47, Fortuna 68;

Jasiołka Hankówka-Brzyszczyki – Nowy Dwór Makowiska 3:0 (0:0) Pucykowicz 60, 88, Przetacznik 81;

Wisłoka Błażkowa – Zorza 03 Łubienko 3:0 (2:0) Pacana 20, Pyznarski 42-karny, Wiatr 73;

Dragon Nowy Glinik – Dębowczanka Dębowiec 4:1;

Wrzos Krempna – Czardasz Osiek Jasielski 0:5 (0:2) Urban dwie, Mroczka, Biernacki, Jasionowicz.