Piłka nożna - klasa B Stalowa Wola: Kanonada w Komorowie

Barbara Puchała, Krzysztof Kaczmarczyk
Grząskie boiska nie ułatwiały gry, ale na niektórych potrafiło paść i tuzin goli. Polska Press
W Komorowie już po Ipołowie nie było żadnych wątpliwości, kto tym razem zgarnie trzy punkty. Piłkarze z Trześni na przerwę schodzili z pięciobramkową przewagą, a w drugiej odsłonie spotkania golkiper Błękitnych jeszcze sześć razy wyciągał piłkę z bramki.

Grupa 1Sporo emocji przyniosła końcówka spotkania Łęgu Kopcie ze Wspólnotą Serbiniów. Przy prowadzeniu gości 2:0, w 64 minucie strzelili oni samobójczego gola, co obudziło gospodarzy, którzy w przeciągu kolejnych trzech minut wyszli na prowadzenie. Bohaterem meczu okazał się jednak Mateusz Farian, który w 89 minucie doprowadził do remisu, a w doliczonym czasie gry odwrócił wynik na korzyść Wspólnoty.

Błękitni Komorów – Płomień Trześń 1:11 (0:5) dla gości: Tarnowski cztery, Kruk dwie, A. Kasak, K. Kasak, Lasota, Tworek, M. Ramus;

Łęg Kopcie – Wspólnota Serbinów 3:4 (0:2) samobójcza 64, Kaczorowski 65, Żarkowski 67 – Skrzypek 29, Furdyna 31, Farian 89, 90+1;

LZS Tarnowska Wola – Strażak Przyszów 5:2 (2:2) Daniek 25, Sudoł 64-karny, Bajda 68, 74, Furtak 89 – Żak, Matyka;

Iskra Sobów – Ceramika Hadykówka 6:1 (3:0) dla gospodarzy: Stępień 10, 55, Kisielewski 20, 80 Kulczycki 30, samobójcza 70;

KS Cygany – OKS Junior Zakrzów 1:3 (0:1) Łącz 88 - Kopała, Bonach, Żyła;

LKS Krzątka – LZS Wydrza 8:0 (4:0) Jagoda 12, Bednarz 20, 51, Adamczyk 38, 54, samobójcza 44, Kopeć 59, Paduch 68-karny.

Płomień Chmielów – LZS Żabno 0:8 (0:5) Brymora 5, Gromadzki 23, Pikor 30, Skowroński 37, Szafran 43, Sobala 47, Melnik 53, Kawęcki 54.

Grupa 2
Aż osiem bramek obejrzeli kibice w Łowisku, gdzie miejscowa drużyna pewnie pokonała ostatni w tabeli zespół z Jelnej.

WYNIKI: Truck Kotowa Wola - Huragan Zdziechowice 3:0 (1:0) Kopeć 2, 47, Radawiec 90;

San Rozwadów - Sanna Zaklików 1:3 (0:1) K. Drzewi 53 - Chajnowski 30, Baran 73. Koczwara 90;

Jaruga Bieliniec - Wola Rzeczycka 1:1 (0:1) Lewiński 69 - Granowicz 40;

Jagiełło Pilchów - Radosan Radomyśl 3:2 (1:1) Sołtys 4, Wala 65, Kuryś 68 dla gospodarzy;

Turbia - Majdan Zbydniowski 8:1 (4:0) Marzec 2 z karnego, Bełzak 22, 35, 65, 75, Struzik 42, Oczak 52, Górak 80 - Mokrzycki 88;

Orzeł Glinianka - Kurzyna 0:4 (0:2) Chmiel, Oleksak, Wołoszyn, Szafran.

Spotkanie Milenium Bieliny - Jarocin zostało przerwane w 40 minucie przy stanie 10-0 dla Jarocina (bramki: Siek pięć,

Grupa 3Przez sześć kolejek rozgrywkowych drużyna z Wierzawic nie strzeliła tyle bramek co w zwycięskim spotkaniu z Przędzelem, z czego aż cztery padły Bartłomieja Sarzyńskiego.

San Wierzawice - Polonia Przędzel 11:1 (4:1) Wawrzaszek 17, 30, Finiarz 23, 50, Sarzyński 31, 48, 78, 85, Żak 74, Czop 80, Sroka 89 - Śnios 19;

Jodła Przychojec - Victoria Giedlarowa 2:5 (1:4) Sarzyński 40, Pazdan 70 - Daź 3, Kamiński 16, 29, Kwoka 35, 53;

Kłyż Tarnogóra - Grabniak Hucisko 1:2 (0:2) Grabowski 75 dla gospodarzy;

Łętownia - Majdan Łętowski 3:0 (0:0) Łyko 55, Machowski 68, Szczerbaty 78;

Wólczanka Wólka Grodziska - Orzeł Rudnik 6:4 (1:4) Leja 23, 90, Fleszar 59, 68, Grzywna 68, Siuzdak 75 - Chapuła 6, Kluk 12, 33, 37;

Orzeł Biedaczów - Łukowa 4:1 (2:1) Urban 18 z karnego, Płoszaj 38, Kosior 74, 85 - Rajski 8.

Spotkanie Czarni Sójkowa - Jutrzenka Kopki zostało odwołane ze względu na zły stan murawy.