Piłka nożna kobiet, 1 liga. Resovia zdobyła punkt w starciu ze Sportową Czwórką Radom

Resovia zdobyły punkt w bardzo trudnym pojedynku w Radomiu.

Resovia zaczęła dosyć mocno, bo stworzyła sobie sytuacje pod bramką radomianek, ale żadnej nie wykorzystała. Natomiast miejscowe objęły prowadzenie po rzucie karnym, a potem dołożyły jeszcze drugiego gola po rzucie rożnym. - Ten karny był mocno problematyczny, ale co możemy zrobić - mówił po meczu kierownik Resovii, Zbigniew Bednarz.

W drugiej części gry resoviaczki ruszyły do odrabiania strat, ale bardzo dobrze spisywała się bramkarka drużyny z Radomia. W efekcie pierwszego gola udało się zdobyć dopiero w 84. minucie (trafiła Aleksandra Ząbek), ale rzeszowianki poszły za ciosem i po bramce Karoliny Bednarz 3 minuty później zrobiło się 2:2. Co więcej, piłkarki z Rzeszowa mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale po strzale Gabrieli Kaput ponownie znakomicie spisała się bramkarka drużyny gospodyń.

- Tu zawsze gra nam się ciężko i można powiedzieć, że są to mecze na noże dlatego cieszymy się, że wywozimy stąd punkt - tym bardziej, że po pierwszej połowie przegrywaliśmy przecież już 2:0

- podsumował Zbigniew Bednarz.

Sportowa Czwórka Radom - Resovia 2:2 (2:0)

Bramki dla Resovii: Al. Ząbek 84, Bednarz 87.

Resovia: Barszcz - Antos, Michalska (46 Łach), Al. Ząbek l (90 Niemczycka), Bednarz, Marszał, Florek, Matuszek, Czyż, Kaput l, Kwoka (75 An. Ząbek). Trener Paweł Szurgociński.

POZOSTAŁE WYNIKI: Rekord Bielsko-Biała - Tarnovia Tarnów 3:4; Stomilanki Olsztyn - SWD Wodzisław Śląski 3:2; Pogoń Tczew - Praga Warszawa 2:0; Polonia Środa Wielkopolska - Trójka Staszówka/ Jelna 2:1; Piastovia Piastów - UKS SMS II Łódź 1:3.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?