Piłka nożna kobiet, 2 i 3 liga. Bardzo dobrze sezon zaczęły piłkarki DAP-u Dębica, nieźle też Izolatora Boguchwała

Miłosz Bieniaszewski
Nie wiedzie się nadal piłkarkom 2-ligowego Sokoła Kolbuszowa Dolna. Dobry początek sezonu DAP-u Dębica, niezły też Izolatora Boguchwała.

2 liga

Niestety nie udał się sokółkom pierwszy mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Podopieczne trenera Tomasza Grabca przegrały 0:3. Przyjezdne wszystkie bramki strzeliły po przerwie. Zespół z Kolbuszowej Dolnej na razie nie zdobył jeszcze w tym sezonie punktu i znajduje się na ostatnim 12. miejscu w tabeli.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Respekt Myślenice 0:3 (0:0)

Sokół: Draus - Wdowiak, Śpiewak (65 Gawrzoł), Paterak, Nowak, Kot (81 Rodzoń), Korab ż, Kaznecka (83 Zielińska), Jednacz, Baltazar (69 Telega), Derylak. Trener Tomasz Grabiec.

3 liga

1. kolejka przyniosła sporo emocji w Boguchwale. Izolatki straciły pierwszego gola już w 7. minucie. Gdy pod koniec pierwszej części gry padł drugi gol dla Tarnovii sytuacja robiła się coraz mniej ciekawa, ale wtedy dwa ciosy wyprowadziły miejscowe, a konkretnie Agnieszka Ciekielska i zrobiło się 2:2. Tuż przed końcem meczu gola zdobyła Klaudia Kondracka i wydawało się, że 3 punkty zostaną jednak w Boguchwale. Radość jednak nie trwała długo, bo minutę później zespół gości wyrównał.

Izolator Boguchwała - Tarnovia II Tarnów 3:3 (2:2)

Bramki dla Izolatora: Ciekielska 43 i 45, Kondracka 87.

Izolator: Koman - Krzysztoń, Ciekielska, Janas, Brzuszek, Cichoń, Czarnik (70 Stopa), Kabata (60 Kondracka), Witalec, Zabawa Zygmunt. Trenerka Dorota Ślusarczyk.

Bardzo dobrze sezon zaczęły zawodniczki z Dębicy. Najpierw gola zdobyła Marta Bielatowicz, a tuż przed końcem drugie trafienie dołożyła jeszcze Paulina Sąsiadek. Przyjezdne odpowiedziały jednak zaledwie minutę później i zamiast spokojnej wygranej w Dębicy była jeszcze nerwowa końcówka.

DAP Dębica - Iskra Brzezinka 2:1 (1:0)

Bramki dla DAP-u: Bielatowicz 40, Sąsiadek 86.

DAP: Gac - Mucha, Ozga, Michoń, Szymaszek (62 Ćwik), M. Pyskaty, Sąsiadek, Bielatowicz (85 Kasprzyk), G. Pyskaty(82 Czepiec), Pleban, Rogaczewska, Zwierzyńska. Trener Kamil Nowak.

Dariusz Marzec w szczerym wywiadzie po odejściu z PGE Stali Mielec: takie rozstania naprawdę bolą