Piłka ręczna 1 liga mężczyzn. SPR Orzeł Przeworsk pokonał na wyjeździe KSSPR Końskie. Koncertowa gra w ostatnim kwadransie

Grzegorz Kostka
Z wyjazdu do Końskich SPR Orzeł Przeworsk wraca z kompletem punktów.
Z wyjazdu do Końskich SPR Orzeł Przeworsk wraca z kompletem punktów. Grzegorz Kostka
Ligowe granie w 2023 roku, SPR Orzeł Przeworsk rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa w Końskich, zwycięstwa, które zawdzięcza w głównej mierze znakomitej defensywie w ostatnim kwadransie.

Miejscowi po początkowych wyrównanych minutach, odskoczyli na dwie bramki w 12 minucie. Orzeł błyskawicznie odpowiedział i pierwszą połowę zakończył mając dwa trafienia na plusie. Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w drugą połowę. Po kwadransie gry prowadzili 20:18 i zatrzymali się. Od tego momentu defensywa Orła przez dziesięć minut nie dała się zaskoczyć. Miejscowi dopiero w ostatnich pięciu minutach zdołali rzucić trzy bramki. Przyjezdni w tym czasie nie tylko dobrze bronili, ale też skutecznie rzucali, co pozwoliło im na pięć minut przed końcem prowadzić czteroma trafieniami. Ostatnie minuty pojedynku Orzeł rozegrał pod pełną kontrolą boiskowych wydarzeń. Dwa trafienia Kevina Starzeckiego i bramka Adama Mroszczyka przypieczętowały komplet punktów dla gości.

KSSPR Końskie - SPR Orzeł Przeworsk 23:27 (11:13)

SPR Orzeł: Szczepaniec, Barnaś, Kędzior – Drobiecki 2, Starzecki 6, Mroszczyk 1, Jewuła, Wlazło, Kociuba 5, Dutka 3, Mochocki 3, Świerk 1 cz [43-gradacja kar], Kubik 3, Małecki 1, Czapka 1, Bednarz 1. Trener Piotr Jóźwik

Kary: 14 i 14 min